Radunia pokonana po raz trzeci z rzędu

,

W meczu 11. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała Radunię Stężyca 3:1. Bramki dla krakowian zdobyli: Wojciech Słomka, Grzegorz Marszalik, Thomas Pranica, natomiast trafienie dla gości zanotował Janusz Surdykowski.

„Brązowi” po raz pierwszy zagrozili bramce Raduni już w 1. minucie meczu, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Dorian Gądek, lecz piłka po strzale pomocnika nieznacznie minęła słupek. Chwilę później goście odpowiedzieli strzałem Wojciech Jakubika, z którym problemów nie miał Mateusz Bartusik.

W 21. minucie Garbarnia cieszyła się z prowadzenia, gdy Wojciech Słomka strzałem z okolicy 16. metra pokonał Kacpra Tułowieckiego. „Brązowi” poszli za ciosem i dziewięć minut później zdobyli drugą bramkę. Wówczas Grzegorz Marszalik mocnym strzałem z lewego sektora boiska nie dał szans golkiperowi Raduni. Następnie podopieczni trenera Sebastiania Letniowskiego zagrozili bramce krakowian po strzale Nikodem Potraca, jednak przy uderzeniu zabrakło precyzji, a piłka powędrowała obok słupka. Gospodarze na przerwę mogli schodzić w jeszcze lepszych humorach, jednak z bardzo mocnym uderzeniem Jakuba Karbownika poradził sobie Kacper Tułowiecki.

W drugiej części spotkania przyjezdni chcieli odrobić straty, a szkoleniowiec Raduni zdecydował się na dwie zmiany w przerwie spotkania. W 53. minucie piłka po strzale Adriana Rajskiego minęła bramkę „Brązowych”, natomiast futbolówka po uderzeniu głową Eryka Sobkowa znalazła się w rękach Mateusza Bartusika. Chwilę później z mocnym strzałem Mateusza Nowaka poradził sobie golkiper gości, który skapitulował po raz trzeci w 75. minucie spotkania. Bramkarz Raduni niepewnie interweniował poza polem karnym, co znakomicie wykorzystał Thomas Pranica, który umieścił piłkę w pustej bramce. W kolejnych fragmentach „Kanarki” stworzyli kilka sytuacji, lecz zdołali wykorzystać tylko jedną z nich. W 83. minucie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry na listę strzelców wpisał się Janusz Surydkowski.

Garbarnia Kraków – Radunia Stężyca 3:1 (2:0)
Bramki: 21′ Słomka, 30′ Marszalik, 75′ Pranica – 83′ Surdykowski
Żółte kartki: Gądek, Purcha – Stępień, Potrac, Deja, Dejewski, Jakubik.

Garbarnia: Bartusik – Purcha, Banach, Warczak, Marszalik – Słomka (90′ Sutor), K. Dziedzic, Gądek, Nowak, Karbownik (69′ Pranica) –  Żak (81′ A. Dziedzic).

Radunia: Tułowiecki – Nowicki (76′  Orłowski), Dejewski, Kosznik, Straus – Potrac (46′ Rajski), Deja (46′  Łuczak), Stępień (67′ Sauczek), Jakubik (71′ Górski) – Sobków, Surdykowski.