Pierwsza drużyna

Bez punktów w Tarnobrzegu

,

W spotkaniu 10. kolejki eWinner 2. ligi „Brązowi” przegrali w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką 2:3. Bramki dla Garbarni zdobyli Bartłomiej Purcha z rzutu karnego i Grzegorz Marszalik.

Pojedynek w Tarnobrzegu zwiastował ogromne emocje, ponieważ w ostatnim czasie gospodarzom nie wiodło się najlepiej, czego dowodem było ostatnie miejsce w tabeli, które zajmowali przed rozegraniem 10. kolejki eWinner 2. ligi. „Brązowi” w podróż udali się natomiast z nadziejami na punkty. Widać to było już od pierwszych minut spotkania.

To właśnie Garbarnia jako pierwsza objęła prowadzenie. W 8. minucie arbiter odgwizdał nieprzepisowe zagranie w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Bartłomiej Purcha i pewnie zamienił go na bramkę. „Brązowi” z prowadzenia cieszyli się zaledwie pięć minut, ponieważ w 13. minucie stan meczu wyrównał Michał Bierzało. Goście byli w stanie odpowiedzieć jeszcze przed przerwą za sprawą Grzegorza Marszalika, który pokonał bramkarza Siarki.

Gdy wydawało się, że największe emocje już za nami, walkę o dobry wynik rozpoczęli gospodarze. Do wyrównania w 64. minucie doprowadził Kamil Adamek, który zameldował się na murawie po przerwie. Ta część spotkania nie była najlepsza w wykonaniu „Brązowych”, a na dodatek w 72. minucie drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem ukarany został kapitan Garbarni, czyli Donatas Nakrošius. Podopieczni trenera Macieja Musiała robili, co mogli, by grając o jednego zawodnika mniej, wrócić do Krakowa z cennymi punktami. Niestety, w 77. minucie Mateusza Bartusika pokonał Ivan Agudo, który zapewnił Siarce trzy „oczka”.

Siarka Tarnobrzeg – Garbarnia Kraków 3:2 (1:2)
Bramki: 13’ Bierzało, 64’ Adamek, 77’ Agudo – 8’ Purcha, 25’ Marszalik.
Sędzia: Piotr Szypuła.
Żółte kartki: Bierzało, Agudo, Kwaśniewski, Hrnciar – Kardas, Nakrošius, Banach, Nowak, Purcha, K. Dziedzic.
Czerwona kartka: 72’ Nakrošius (za dwie żółte).

Siarka: Pietryga – Hrnciar, Stefanik, Bierzało, Tyl (61’ Kaliniec), Yatsenko (71’ Zawiślak), Bieniarz, Sulkowski (81’ Cichocki), Kwaśniewski, Mróz (46’ Agudo), Lewicki (46’ Adamek).

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Kardas, Banach (84’ Bentkowski), Nakrošius, Purcha, Marszalik (83’ Sutor), K. Dziedzic,  Nowak (64’ Gądek), A. Dziedzic (64’ Pranica), Karbownik (69’ Słomka).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe