T. Pranica: Derby to zawsze prestiżowy pojedynek

,

W sobotnim meczu Garbarnia Kraków pokonała drużynę Hutnika Kraków 4:2. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Thomas Pranica, z którym porozmawialiśmy po końcowym gwizdku arbitra.

– Trzy punkty w pojedynku z Hutnikiem Kraków były dla nas bardzo ważne. Wiedzieliśmy i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak wyglądały nasze ostatnie trzy spotkania. Derby to zawsze prestiżowy pojedynek. Chcieliśmy się w nim dobrze zaprezentować i wygrać ten mecz dla naszych kibiców – rozpoczął Thomas Pranica.

19-latek zameldował się na murawie podczas sobotniej rywalizacji w 93. minucie spotkania. Pomocnik sześć minut później pokonał bramkarza Hutnika i ustalił wynik meczu. – Bardzo się cieszę, ponieważ to moja pierwsza bramka w Garbarni. Trafienie smakuje wyjątkowo, bowiem zanotowałem je w pojedynku derbowym. Sytuacja na boisku była nieco nerwowa, pojawiło się zamieszanie, szczególnie gdy Hutnik zdobył bramkę kontaktową. Czwarta bramka pozwoliła oddalić się od rywali i powiększyć nad nimi przewagę – powiedział.

W 62. minucie spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut, ze względu na zachowanie kibiców Hutnika przebywających na obiekcie. Jak taka sytuacja wpływa na drużynę? – Pojawiła się napięta atmosfera. Po wznowieniu gry straciliśmy nieco kontrolę nad meczem, lecz czwarta bramka nas uspokoiła i to my mogliśmy świętować zwycięstwo po końcowym gwizdku – zakończył Thomas Pranica.