Zwycięskie Derby Krakowa

,

W meczu 9. kolejki eWinner 2. Ligi podopieczni trenera Macieja Musiała pokonali zespół Hutnika Kraków 4:2. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Adam Żak, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Bartłomiej Purcha i Thomas Pranica. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Patryk Serafin oraz Mark Assinor.

Derbowy pojedynek nie mógł lepiej się rozpocząć dla Garbarni Kraków. „Brązowi” od pierwszych minut osiągnęli dominację nad rywalem, którą udokumentowali w 10. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Adam Żak. Cztery minuty później przewaga „Brązowych” była jeszcze większa. W polu karnym faulowany był kapitan Donatas Nakrošius, a jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Bartłomiej Purcha.

W kolejnych fragmentach śmielej zaczęli prezentować się zawodnicy z Nowej Huty, którzy w 28. minucie zdobyli bramkę. Po podaniu Marka Assinora na listę strzelców wpisał się Patryk Serafin. Ostatnie słowo przed przerwą należało do „Brązowych”. W 43. minucie Mateusz Nowak obsłużył świetnym podaniem Adama Żaka, a napastnik gości nie dał szans Kacprowi Szewczykowi.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części gry podopieczni trenera Macieja Musiała byli bliscy zdobycia czwartej bramki. W 46. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Mateusz Nowak, lecz pomocnik posłał piłkę obok słupka. W 62. minucie mecz został przerwany, ze względu na zachowanie kibiców Hutnika przebywających na obiekcie, a piłkarska rywalizacja ponownie rozpoczęła się kilkanaście minut później. Drużyna Hutnika za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania, lecz ta sztuka jej się nie udała. W doliczonym czasie gry nowohucianie co prawda zdobyli drugą bramkę, lecz chwilę później trafieniem odpowiedział Thomas Pranica, który ustalił wynik meczu.

Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków 4:2 (3:1)

Bramki: 10′, 43′ Żak, 14′ Purcha, 90′ Pranica – 28′ Serafin , 90′ Assinor.
Żółte kartki: Nowak, Żak, Gądek, Warczak – Jurkowski, Zarzycki, Świątek, Marcinkowski, Assinor.
Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Banach, Kardas, Nakrosius, Purcha (89′ Polak) – Marszalik (59′ Słomka), K. Dziedzic, Nowak (90′ Gądek), Karbownik – Żak (90′ Pranica).

Hutnik: Szewczyk – Zięba, Zarzycki (46′ Nowakowski), Andrzejewski (90. Iwanicki), Jurkowski, (46′ Urban) Marcinkowski – Świątek, Drąg, Serafin (89′ Kieliś), Jacak (89′ Zawadzki) – Assinor.