U-19: Świetna forma na starcie rozgrywek

,

Juniorzy starsi Garbarni wyjątkowo udanie rozpoczęli nowy ligowy sezon. W dwóch pierwszych spotkaniach zdobyli komplet sześciu punktów, jednocześnie strzelając swoim rywalom aż 21 bramek; ani jednej nie tracąc.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy sezon 2022/2023 rozpoczęli od domowej potyczki z MKS-em Oświęcim. Wynik tego pojedynku otworzył w 43. minucie Tomasz Wilk, a kolejny na listę strzelców wpisał się Bartosz Seweryn, który w tym meczu zaliczył dublet. W drugiej połowie swoje trafienia dołożyli także Sebastian Markowicz oraz Jakub Łojek.

Jesteśmy zadowoleni z całego meczu, bo tak naprawdę kontrolowaliśmy go od pierwszej do ostatniej minuty. Bardzo ważnym momentem był obroniony rzut karny przez naszego bramkarza przy wyniku 1:0. Moment ten podziałał mobilizująco na zespół. Skupiliśmy się mocniej na wykończeniu akcji i potrafiliśmy zdobywać kolejne bramki. Skończyło się na wyniku 5:0, więc jestem bardzo zadowolony, z tego jak zaprezentowaliśmy się w tym pierwszym meczu – skomentował trener Stanisław Śliwa

Zdecydowanie mieliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania, operowaliśmy dużo piłką, taktycznie również realizowaliśmy założenia bardzo dobrze. Porównując skład z poprzedniej rundy, to tak naprawdę doszedł nam jeden zawodnik do wyjściowej jedenastki: Bartosz Seweryn, który dał nam w tym meczu dodatkową wartość. Po kontuzji wrócił również Bartosz Kutrzeba, który od tego sezonu jest już naszym zawodnikiem – dodał.

Prawdziwy pokaz strzeleckiej formy podopiecznych trenera Stanisława Śliwy nadszedł w 3. kolejce rozgrywek, kiedy to mierzyli się z Beskidem Andrychów. „Brązowi” od początku pokazywali swoją dominację na boisku i z minuty na minutę powiększali ją. Wynik do przerwy (6:0) zdecydowanie to potwierdzał. – Należy pochwalić drużynę za wysoką skuteczność. Nawet, gdy wysoko prowadziliśmy do przerwy, mieliśmy dalsze ambicje na zdobywanie kolejnych bramek. Cieszy również fakt, że także w defensywie prezentujemy wysoką formę – skomentował okazałe zwycięstwo drużyny szkoleniowiec.

Młodzi zawodnicy Garbarni strzelili w tym pojedynku szesnaście bramek, a na uwagę zasługuje fakt, że aż dziewięć z nich zdobył Tomasz Wilk. – Tomek jest z nami już kilka lat i krok po kroku zalicza progres. Mocno wierzy w swoje umiejętności, jednak dobrze wie, że jest to jeszcze etap jego nauki. Zna swoje mankamenty, nad którymi pracujemy na  treningach. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli z niego radość w pierwszej drużynie – zakończył.

Kolejnym przystankiem w ligowych zmaganiach „Brązowych” będzie zespół Podhala Nowy Targ. Spotkanie na boisku rywali odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – MKS SMS Oświęcim 2:0 (5:0)
Bramki: 43′ Wilk, 60′, 78′ Seweryn, 64′ Sarkowicz, 82′ Łojek

Garbarnia: Gorzałczany – Mądry, Maj, Kutrzeba, Łojek, Wielecki, Sarkowicz (75′ Ciastoń) Wilk (85′ Dąbrowski), Seweryn (83′ Paczka), Ozimek, Nieckula (78′ Kaczmarczyk).

MKS Oświęcim: Stachura – Niedźwiecki, Dobrowolski, Komendera, Wielgus, Jarnot (75′ Paluch), Balon (85′ Seneszyn), Nagi, Habczyk, Rąpel (60′ Janiga), Stawowy.

____

Garbarnia Kraków – Beskid Andrychów 16:0 (6:0)
Bramki: 5’, 9’, 11’, 46’, 53’, 56’, 63’, 66’, 86’ Wilk, 19’ Seweryn, 21’ Sarkowicz, 39’ Nieckula, 47’ Ciastoń, 75’ Hajduk, 77’ Masełko, 90’ Wielecki

Garbarnia Kraków: Gorzałczany (46’ Maciantowicz) – Mądry, Maj, Kutrzeba (68′ Pyka), Łojek (46’ Masełko), Wielecki, Sarkowicz (46’ Ciastoń), Wilk, Seweryn, Ozimek (60’ Hajduk), Nieckula (60’ Kaczmarczyk).

Beskid Andrychów: Wolanin – Seruga, Skorupa, Balon, Malarz, Gurdek, Kramarz, Ciurzycki, Mikołajek (25’ Wróbel), Borodziej, Zieliński.