Pierwsza drużyna

Porażka z rezerwami Lecha Poznań

,

W meczu 7. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków uległa rezerwom Lecha Poznań 0:1. Jedyną bramkę dla poznaniaków w 5. minucie meczu zdobył Norbert Pacławski.

Przyjezdni bardzo dobrze rozpoczęli piątkowy pojedynek. Już w 5. minucie meczu precyzyjne dośrodkowanie Tomasza Cywki z rzutu rożnego na bramkę zamienił Norbert Pacławski. W kolejnych minutach „Brązowi” starali się szybko odpowiedzieć gościom, lecz strzały Jakuba Karbownika i Mateusza Nowaka nie przyniosły zamierzonego efektu. W 22. minucie podopieczni trenera Artura Węski mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Łukasz Spławski pomylił się w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Koziołem. Chwilę później pod polem karnym Lecha zablokowany został strzał Wojciecha Słomki, natomiast w 31. minucie z uderzeniem Adriana Dziedzica poradził sobie Krzysztof Bąkowski.

W 39. minucie spotkania piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Bartków, który uchronił Garbarnię przed utratą drugiej bramki. Z kolei chwilę później pojedynek sam na sam z Łukaszem Spławskim wygrał Aleksander Kozioł.

Po przerwie krakowianie nadal starali się odmienić losy rywalizacji i doprowadzić przynajmniej do wyrównania. W 62. minucie mocne uderzenie Słomki poszybowało obok słupka, natomiast w kolejnych minutach goście ratowali się wybijaniem piłki z własnego pola karnego, po akcjach krakowian bocznymi sektorami boiska. W 79. minucie meczu w szesnastce „Kolejorza” najprzytomniej zachował się Thomas Pranica, który natychmiast podjął decyzję o strzale. Niestety dla „Brązowych” Bąkowski popisał się instynktowną interwencją.

Poznaniacy nie chcieli zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem i dążyli do podwyższenia wyniku, a  w najlepszej sytuacji znalazł się Krystian Sanocki, który jednak przegrał pojedynek z Koziołem. W końcowych minutach spotkania „Brązowi” egzekwowali kilka stałych fragmentów gry, lecz nie przyniosły one bramek.

Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 0:1
Bramka: 5′ Pacławski.
Żółte kartki: A.Dziedzic, Polak, Gądek – Zagórski, Pacławski, Wilak, Sanocki.
Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Garbarnia: Kozioł –  Warczak (76′ Pranica), Bartków, Nakrošius, Polak (46′  Kardas) – Słomka, A. Dziedzic (60′ Sutor),K. Dziedzic, Nowak (72′ Gądek), Karbownik (46′ Purcha) –  Żak.

Lech II: Bąkowski – Zagórski, Tomaszewski, Laskowski, Kukułka (64′ Palacz) – Antczak (59′ Sanocki), Cywka, Kozubal, Pacławski (74′  Gogół), Wilak (74′ Kornobis) – Spławski (74′ Wełniak).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe