Przełamać niemoc w Pruszkowie! Gramy ze Zniczem

,

W meczu 6. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków zmierzy się w wyjazdowym pojedynku ze Zniczem Pruszków. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 12:00.

W poprzednim sezonie drużyna Znicza Pruszków przez długi czas walczyła o utrzymanie w eWinner 2. Lidze, lecz pod koniec rozgrywek zapewniła sobie bezpieczną przewagę na rywalami i ostatecznie uplasowała się na 14. pozycji. W przerwie między sezonami doszło do kilku roszad kadrowych w zespole z Pruszkowa, a barwy Znicza reprezentuje kilku nowych zawodników: Maciej Firlej, Łukasz Bogusławski, Mateusz Grudziński, Jakub Grzegorzewski, Paweł Moskwik, czy Patryk Skórecki.

Podopieczni trenera Mariusza Misiury nowe rozgrywki rozpoczęli od porażki 0:4 z Siarką Tarnobrzeg, lecz w kolejnych pojedynkach prezentowali się już zdecydowanie lepiej. Tydzień później pokonali Radunię Stężyca 3:1, następnie minimalnie ulegli Kotwicy Kołobrzeg, a 6 sierpnia pokonali 2:0 rezerwy Zagłębia Lubin. W miniony czwartek pruszkowianie byli bardzo bliscy odniesienia trzeciego ligowego zwycięstwa, bowiem przez długi czas prowadzili z Polonią Warszawa 1:0. W 89. minucie spotkania bramkę dla „Czarnych Koszul” zdobył Łukasz Piątek i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. W efekcie Znicz w pięciu rozegranych meczach zgromadził na swoim koncie siedem punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli.

Historia trzech ostatnich bezpośrednich starć pomiędzy Garbarnią Kraków a Zniczem Pruszków przemawia na korzyść niedzielnych gospodarzy, którzy zainkasowali w tych starciach siedem punktów. „Brązowi” z pewnością będą chcieli przełamać wyjazdową niemoc w Pruszkowie, bowiem ostatni raz wygrali tam 29 października 2019 roku.

Transmisję z niedzielnego spotkania będzie można obejrzeć  za pośrednictwem WP Pilot, pierwszej TV online w Polsce, gdzie od sezonu 2022/2023 będą transmitowane wszystkie mecze eWinner 2. Ligi. Klikając w specjalny link afiliacyjny naszego Klubu i wykupując pakiet, przyczyniasz się do rozwoju Garbarni!