Pierwsza drużyna

Zwycięstwo z rezerwami Śląska

,

W meczu 5. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków pokonała drużynę Śląska II Wrocław 3:1. Dubletem popisał się Bartłomieja Purcha, natomiast jedno trafienie zanotował Patryk Warczak. Bramkę honorową dla wrocławian zdobył Szymon Krocz.

Początek pierwszej części spotkania był bardzo wyrównany, a gra toczyła się w środku pola. „Brązowi” próbowali wypracować sobie dogodne okazje, przeprowadzając akcje skrzydłami, lecz defensorzy Śląska za każdym razem w porę interweniowali. Goście odpowiedzieli w 20. minucie, jednak udaną interwencję po strzale Szymona Krocza zanotował Aleksander Kozioł. Siedem minut później krakowianie kombinacyjnie rozegrali rzut wolny. Adam Żak obsłużył podaniem Wojciecha Słomkę, który uderzył z pierwszej piłki. W ostatniej chwili jeden z obrońców Śląska wybił futbolówkę zmierzającą do siatki i uchronił swoją drużynę przed utratą bramki.

Po przerwie zdecydowanie więcej działo się na murawie, czego dowodem były cztery bramki. W 51. minucie zawodnicy Garbarni mieli szczęście, bowiem dogodnej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Młynarczyk. Niestety trzy minuty później Szymon Krocz zachował zimną krew i wykorzystał sytuację sam na sam z Aleksandrem Koziołem.

Podopieczni trenera Macieja Musiała ruszyli do odrabiania strat. W 56. minucie piłka po strzale Jakuba Karbownika minęła bramkę Śląska, natomiast dziesięć minut później futbolówka po strzale Adama Żaka odbiła się od słupka. W 70. minucie arbiter podyktował rzut karny dla „Brązowych”, który na bramkę zamienił Bartłomiej Purcha.

„Brązowi” ambitnie walczyli o trzy punkty do samego końca, a efekty nadeszły w 84. minucie, gdy na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpisał się Patryk Warczak. Wynik spotkania ustalił dwie minuty później Bartłomiej Purcha, który popisał się pięknym strzałem w okienko bramki.  Krakowianie kończyli mecz, grając w osłabieniu, bowiem w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Cezary Polak.

Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 3:1 (0:0)
Bramki: 71′,86′ Purcha, 84′ Warczak – 54′ Krocz.
Żółte kartki: Żak, Kardas, Polak – Pisarczuk, Jezierski.
Czerwona kartka: Polak.
Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Garbarnia: Kozioł –  Warczak, Kardas, Nakrošius, Polak – Słomka, K. Dziedzic, Nowak (46′ A. Dziedzic), Mularczyk (89′ Bartków), Karbownik (67′ Purcha) – Żak (76′  Sutor).

Śląsk II: Burta – Kurowski, Stawny, Muszyński, Caliński, Szmigiel (85′ Lizakowski) – Gerstenstein (76′ Lisowski), Pisarczuk, Gryglak (65′ Jezierski), Młynarczyk (65′ Lutostański) – Krocz (85′ Konstanty).