Remis w Olsztynie

,

W meczu 4. kolejki eWinner 2. Ligi podopieczni trenera Macieja Musiała zremisowali ze Stomilem Olsztyn 2:2. Pierwszą bramkę dla „Brązowych” zdobył Jakub Karbownik, natomiast druga padła po samobójczym trafieniu Jakuba Tecława.

Garbarnia Kraków od pierwszych minut sobotniego pojedynku chciała przejąć kontrolę nad spotkaniem i zdominować rywala. Już w 3. minucie opłacił się wysoki pressing krakowian, po którym wybicie piłki przez bramkarza Stomilu zostało zablokowane przez Adama Żaka. Futbolówka znalazła się pod nogami Patryka Mularczyka, lecz strzał pomocnika minął bramkę. Podopieczni trenera Macieja Musiała potwierdzili przewagę w 11. minucie, wychodząc na prowadzenie. Płaskim uderzeniem w dolny róg bramki popisał się Jakub Karbownik, który zmusił do kapitulacji Jakuba Mądrzyka.

W 22. minucie zawodnicy z Olsztyna doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska skutecznym uderzeniem zamknął Michał Karlikowski. W kolejnych minutach dobrymi interwencjami popisał się Aleksander Kozioł, który uchronił swój zespół przed utratą kolejnej bramki. „Brązowi” próbowali odpowiedzieć, lecz strzały Wojciecha Słomki i Patryka Mularczyka minęły bramkę Stomilu. W doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania czerwoną kartkę za faul na Wojciechu Słomce obejrzał Lukas Kuban, a krakowianie całą drugą część meczu grali z przewagą jednego zawodnika.

W 53. minucie piłka po strzale Wojciecha Słomki odbiła się od słupka, lecz już minutę później Garbarnia po raz drugi w sobotnie popołudnie cieszyła się z prowadzenia. Samobójcze trafienie zanotował zawodnik Stomilu – Jakub Tecław. W dalszej części spotkania gra toczyła się w środku pola, a żadna z drużyn nie stworzyła na tyle klarownych sytuacji, by poważnie zagrozić bramce rywala. Niestety w 87. minucie meczu jeden z zawodników Garbarni faulował gracza Stomilu w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Tecław, który zdobył bramkę i tym samym ustalił stan rywalizacji.

Stomil Olsztyn – Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: 22′ Karlikowski, 87′ Tecław – 11′ Karbownik, 54′ Tecław (sam.)
Żółte kartki: Wójcik, Szypulski – Kardas, Nakrošius.
Czerwona kartka: Kuban.
Sędzia: Karol Arys (Szczecin).

Stomil: Mądrzyk, Kuban, Kośmicki, Tecław, Karlikowski, Wójcik, Krawczun (77′ Sobotka), Spychała (60’Szypulski), Żwir, Shibata (60′ Jońca), Kurbiel (77′ Florek).

Garbarnia: Kozioł – Warczak, Kardas (73′ Banach), Nakrošius, Bartków – Nowak, Dziedzic Mularczyk, Słomka (83′ Pranica), Karbownik (73′ Karbownik) – Żak.