Po rzutach karnych odpadamy z Fortuna Pucharu Polski

,

„Brązowi” w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski po rzutach karnych ulegli Olimpii Elbląg 2:3. Po 120. minutach gry na tablicy wyników utrzymywał się remis 1:1. Bramkę dla krakowian zdobył Jakub Banach, natomiast trafienie dla gości zanotował Aron Stasiak.

Środowa potyczka nie mogła się lepiej rozpocząć dla podopiecznych trenera Macieja Musiała, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Grzegorz Marszalik, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Jakub Banach. „Brązowi” dążyli do zdobycia kolejnych bramek, lecz strzały Grzegorza Marszalika i Patryka Warczaka nie sprawiły problemów Łukaszowi Łęgowskiemu. W odpowiedzi zawodnicy Olimpii zagrozili bramce Garbarni, a najbliżej pokonania Mateusza Bartusika był Patryk Jakubczyk, lecz futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce.

W drugiej części spotkania na murawie nadal obserwowaliśmy wyrównany pojedynek. W 66. minucie kontuzji nabawił się Mateusz Duda, który z pomocą służb medycznych musiał opuścić boisko. Chwilę później uraz zgłosił Jakub Banach, a „Brązowi” zmuszeni byli do gry w osłabieniu, co bardzo szybko wykorzystali zawodnicy gości doprowadzając do wyrównania w 69. minucie meczu za sprawą Arona Stasiaka. W kolejnych minutach bardzo dobrymi interwencjami popisał się Mateusz Bartusik, który zachował szansę Garbarni na udział w dogrywce.

W 96. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Donatas Nakrošius, lecz kapitan Garbarni przeniósł piłkę nad bramką. Sześć minut później mocnym uderzeniem popisał się Wojciech Słomka, jednak futbolówka odbiła się od poprzeczki i opuściła pole gry. W 109. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Donatas Nakrošius i od tego momentu krakowianie musieli grać w osłabieniu. Przewagę próbowała wykorzystać Olimpia, lecz trzech dogodnych okazji nie wykorzystał Sebastian Milanowski, a do wyłonienia zwycięzcy konieczny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali goście, którzy zameldowali się w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 1-1 pd. k. 2-3
Bramki: 2′ Banach – 69′ Stasiak
Rzuty karne: 1:0 Kardas, 1:1 Wenger, 1:1 Bartków, 1:2 Milanowski, 1:2 Kuczak, 1:2 Stasiak, 1:2 Pranica, 1:2 Jakubczyk, 2:2 Mularczyk, 2:3 Stefaniak.

Garbarnia: Bartusik – Warczak, Banach (70′ Kardas), Nakrošius, Bartków – Handzlik (59′ Mularczyk), Duda (66′ Nowak), Dziedzic, Kuczak, Marszalik (59′ Słomka) – Sutor (70′ Pranica).

Olimpia: Łęgowski – Jakubczyk, Wenger, Sarnowski (74′ Wierzba), Piekarski, Turzyniecki (60′ Stefaniak) – Stasiak, Czernis (109′ Łabecki), Kuczałek, Sienkiewicz (60′ Rajch) – Wojtyra (74′ Milanowski).