Zaliczona próba generalna

,

W ostatnim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego Garbarnia Kraków pokonał Hutnik Kraków 2:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Adam Żak i Jakub Kuczera, natomiast trafienie dla gospodarzy zanotował Krzysztof Świątek.

Sobotnią grę kontrolną lepiej rozpoczęli zawodnicy Hutnika, którzy w pierwszych fragmentach spotkania zagrozili bramce strzeżonej przez Aleksandra Kozioła. W 7. minucie uderzenie Adriana Jurkowskiego minęło bramkę „Brązowych”, natomiast chwilę później podobny był efekt po strzale Krzysztofa Świątka. W odpowiedzi podopieczni trenera Macieja Musiała przeprowadzili akcje bocznymi strefami, lecz futbolówka po dośrodkowaniu Jakuba Karbownika, a później Patryka Mularczyka nie trafiła do adresatów. W 19. minucie drużyna z Nowej Huty objęła prowadzenie, gdy Krzysztof Świątek skierował piłkę do siatki.  Garbarnia doprowadziła do wyrównania na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry po strzale z bliskiej odległości Adama Żaka, dla którego było to premierowe trafienie w brązowo-białych barwach.

W drugiej części spotkania „Brązowi” osiągnęli przewagę, lecz brakowało skuteczności pod bramką rywala. W 53. minucie Karol Dziedzic obsłużył podaniem Jakuba Karbownika, ten wpadł w pole karne, lecz uderzenie skrzydłowego minęło słupek bramki Hutnika. Chwilę później mocny strzał z rzutu wolnego Patryka Mularczyka na raty obronił golkiper gospodarzy. W 80. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Sutor, lecz 19-letni skrzydłowy zwlekał z podjęciem decyzji o oddaniu strzału i ostatecznie defensorzy Hutnika oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego. Dwie minuty później faulowany w polu karnym był Grzegorz Marszalik, a sędzia podyktował rzut karny. Ten pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Jakub Kuczera.

W niedzielę 17 lipca o godzinie 13:00 Garbarnia Kraków zainauguruje sezon 2022/2023. W meczu 1. kolejki eWinner 2. ligi „Brązowi” podejmą Motor Lublin.

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: 19′ Świątek – 42′ Żak, 83′ Kuczera

Hutnik: I połowa: Leszczyński – Jurkowski, Andrzejewski, zawodnik testowany 1, Marcinkowski, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, Serafin, Świątek, zawodnik testowany 5. II połowa: Szewczyk – zawodnik testowany 6, zawodnik testowany 7, Zarzycki, zawodnik testowany 8 (70. Madembo), Góralski, Drąg, Kieliś, Zawadzki, Lelek, Handzlik

Garbarnia: Kozioł (60′ Bartusik) – Warczak (zawodnik testowany), Kardas (73′ Derenda), Nakrošius (46′ Banach), zawodnik testowany, Nowak (46′ Dziedzic), Duda (65′ Sutor), Mularczyk (60′ Kuczak), Słomka (60′ Marszalik), Żak (60′ Kuczera), Karbownik (zawodnik testowany).