Pierwsza drużyna

Rafał Skórski trenerem bramkarzy Garbarni

,

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Garbarni Kraków dołącza Rafał Skórski, który będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy. Umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 12 miesięcy, czyli do 30 czerwca 2023 roku.

Nowy trener bramkarzy Garbarni pracę w roli szkoleniowca rozpoczynał w 2007 roku w Cracovii. Podczas swojej kariery trenerskiej odpowiadał za szlifowanie umiejętności golkiperów także w GKS-ie Katowice, Lechii Gdańsk, Podbeskidziu Bielsko Biała oraz Hutniku Kraków, z którym związany był ostatnio, a obecnie pełni funkcję koordynatora bramkarzy. Ponadto trener Rafał Skórski w sezonie 2018/2019 był członkiem sztabu szkoleniowego trenera Bogusława Pietrzaka w Garbarni Kraków. Nowy trener bramkarzy „Brązowych” w przeszłości odpowiadał za rozwój bramkarzy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a aktualnie czuwa nad bramkarzami w drużynie narodowej U-17.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że klub zainteresował się mną jako trenerem bramkarzy. Zawsze miałem ciepłe i pozytywne wspomnienia z pracy w Garbarni, a także z ludźmi, którzy tutaj pracują do dziś. Bardzo dobrze się tutaj czułem i myślę, że podobnie będzie teraz w moim drugim podejściu – powiedział po podpisaniu umowy trener Rafał Skórski.

– Zobaczymy w ostateczności jaką kadrą zawodniczą będziemy dysponować tuż przed startem nowego sezonu. W 2. lidze Garbarnia prezentowała się bardzo dobrze. W poprzednim sezonie będąc w Hutniku Kraków rywalizowaliśmy ze sobą i wraz z trenerem Krzysztofem Lipeckim mocno przygotowywaliśmy się do pojedynku z Garbarnią. Byliśmy pod wrażeniem tego jak zespół grał. Uważam, że nadal będziemy grali dobrze w piłkę, ładnie dla oka i oby skutecznie – zakończył nowy trener bramkarzy „Brązowych”.

Trenerze, witamy ponownie w Garbarni. Życzymy samych sukcesów! 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe