Pierwsza drużyna

W środku tygodnia z GKS-em Tychy

,

Cztery dni po sparingowej potyczce ze Stalą Rzeszów podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrają kolejną grę kontrolną. „Brązowi” w środę o godzinie 18:00 w Tychach zmierzą się z występującym w Fortuna 1 Lidze GKS-em.

Środowi rywale Garbarni Kraków miniony sezon zakończyli na 10 pozycji w Fortuna 1 Lidze. W trakcie sezonu z zespołem pożegnał się trener Artur Derbin, który po 621. dniach zakończył współpracę z tyszanami, a zespół tymczasowo przejął trener drugiej drużyny Jarosław Zadylak, prowadząc GKS w ośmiu spotkaniach. W ostatnim dniu maja GKS zaprezentował nowego szkoleniowca, a został nim Dominik Nowak, który związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

W trakcie letniego okresu przygotowawczego tyszanie pozyskali dwóch zawodników. Trójkolorowe barwy w nadchodzącym sezonie reprezentować będą Patryk Mikita oraz 29-letni pomocnik Antonio Domínguez. Mikita miniony sezon spędził w Stomilu Olsztyn, z kolei Hiszpan związany był z ŁKS-em Łódź. Nie obyło się bez odejść, bowiem z klubem pożegnali się: Bartosz Biel, Łukasz Grzeszczyk, Kacper Janiak, Oskar Paprzycki, Jakub Piątek, Sebastian Steblecki oraz Krystian Wachowiak.

Podopieczni trenera Dominika Nowaka mają za sobą dwa mecze sparingowe. W pierwszym z nich ulegli Śląskowi Wrocław 1:3, natomiast w kolejnej grze kontrolnej zremisowali 1:1 z Widzewem Łódź. W obu spotkaniach na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą przed rokiem. W towarzyskiej potyczce rozgrywanej w Ustroniu zwycięstwo 2:1 odniósł GKS. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 63. minucie meczu zdobył Dawid Malik.

Mecz sparingowy #3
GKS Tychy – Garbarnia Kraków
Środa, 29 czerwca 2022, godz. 18:00, Tychy

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe