Drużyny młodzieżowe

U-19: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

,

Drużyna Garbarni U-19 w ostanim pojedynku ligowym w tym sezonie pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Wszystkie bramki „Brązowych” padły w drugiej części spotkania.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć wystarczającej przewagi. Na prowadzenie podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyszli w 58. minucie, kiedy to Jakub Łojek wykorzystał dogranie Aleksandra Paczki i uderzeniem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce rywali. Zaledwie cztery minuty pózniej było już 2:0. Tym razem strzelcem bramki był Kamil Kaczmarczyk. Wynik na 3:0 ustawił natomiast w 73. minucie Kacper Nieckula.  – W drużynie U-19 zadebiutowało w spotkaniu z Termalicą trzech zawodników z rocznika 2005, którzy jeszcze w zeszłym tygodniu występowali w juniorach młodszych. Mowa tu Macieju Wojtaszku (stoper), Aleksandrze Paczce (skrzydłowy) oraz Kamilu Kaczmarczyku (środkowy pomocnik). Ich debiut oceniam bardzo pozytywnie. W ostatnim pojedynku ligowym tego sezonu niestety szwankowała nam organizacja gry. Na przedmeczowej odprawie założyliśmy sobie, że rozpoczniemy ten mecz kolokwialnie mówiąc „trochę schowani”. Pomimo tego, iż w pierwszej połowie mieliśmy zdecydowanie gorszy procent posiadania piłki od naszych rywali, to udało się stworzyć dwie dogodne sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Po przerwie zarysowała się już nasza przewaga i sprawiedliwie wygrywamy na koniec tego sezonu – skomentował spotkanie z Termalicą trener Stanisław Śliwa.

Większość chłopaków, którzy kończą wiek juniora młodszego będzie miała szansę rozwijać się dalej w Garbarni. Nie mamy zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż okres przygotowawczy rozpoczniemy już w połowie lipca, a pod koniec miesiąca planujemy wyjazd na obóz treningowy. Zawodnicy obecnie dostali indywidualne rozpiski treningowe, z którymi mają teraz pracować – dodał szkoleniowiec.

Dla drużyny U-19 pojedynek z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza był ostatnim meczem aktualnego sezonu Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. „Brązowi” zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli, z przewagą aż ośmiu punktów nad drugą Sandecją Nowy Sącz.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (0:0)
Bramki: 58’ Łojek, 62’ Kaczmarczyk, 73’ Nieckula

Garbarnia Kraków: Kostka (46’ Gorzałczany) – Wojtaszek, Mądry (46’ Nieckula), Maj (65’ Trzupek), Wielecki (70’ Krasny), Wilk (46’ Sarkowicz), Pach, Kaczmarczyk, Ozimek (46’ Hajduk), Karnia (46’ Łojek), Paczka.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łucek – Sady (66’ Chrzanowski), Adamczyk (77’ Kaczmarczyk), Cieśla, Szlązak (75’ Jurczyk), Leżoń, Węgiel, Piotrowski (55’ Łysik), Morąg, Drelicharz, (46’ Kuta), Klich.

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe