Pierwsza drużyna

W pierwszym sparingu lepsza Wisła Kraków

,

W pierwszym meczu sparingowym podczas letniego okresu przygotowawczego Garbarnia Kraków uległa Wiśle Kraków 1:3. Bramkę dla „Brązowych” w 85. minucie meczu zdobył Michał Feliks, natomiast trafienia dla gości zanotowali: Luis Fernández, Marcin Bartoń oraz Wiktor Szywacz.

Pierwsze minuty sobotniego pojedynku należały do Garbarni, która dłużej utrzymywała się przy piłce. W 4. minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Marszalik, lecz Mikołaj Biegański zdołał skutecznie interweniować. Pięć minut później Marszalik odebrał futbolówkę w polu karnym Wisły, a ta trafiła pod nogi Wojciecha Słomki, który posłał ją tuż obok słupka. W 19. minucie przed szansą stanął Adam Żak, lecz napastnik nie trafił w światło bramki.

W 23. minucie Jakub Niewiadomski zacentrował piłkę w pole karne, a tam jeden z defensorów Garbarni uprzedził Luisa Fernándeza i oddalił niebezpieczeństwo od własnej bramki. W 31. minucie Luis Fernández popisał się pięknym uderzeniem w samo okienko bramki i zapewnił prowadzenie Wiśle Kraków. Chwilę później Hiszpan mógł zapisać dublet na swoim koncie. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Koziołem, lecz przy uderzeniu zabrakło precyzji i piłka ostatecznie odbiła się od słupka.

Na drugą część spotkania obaj trenerzy dokonali sporej liczby zmian w składach, a szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali zmiennicy. Już w 49. minucie Biała Gwiazda podwyższyła rezultat spotkania za sprawą Marcina Bartonia, natomiast w 61. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Szywacz, powiększając przewagę nad Garbarnią. „Brązowi” odpowiedzieli niecelnym strzałem Jakuba Kuczery oraz mocnym uderzeniem Michała Feliksa, z którym poradził sobie Paweł Kieszek. W międzyczasie zrobiło się niebezpiecznie pod polem karnym „Brązowych”, gdy futbolówka po strzale Bartonia odbiła się od poprzeczki. W 85. minucie Michał Feliks znalazł się w sytuacji sam na sam z Kieszkiem i posłał piłkę obok golkipera, tym samym ustalając rezultat spotkania.

Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 3:1 (0:1)
Bramki: 85′ Feliks – 31′ Fernandez, 49′ Bartoń, 61′ Szywacz.

Garbarnia: I. połowa: Kozioł – Purcha, Nakrošius, Kardas, Derenda, Duda, Nowak, Kuczak, Żak, Marszalik, Słomka. II połowa: Frątczak – Warczak, Kardas, Nakrošius, zawodnik testowany, Bentkowski, zawodnik testowany, Duda (78′ Gruszkowski, Słomka (75′ Sutor), Żak (67′ Kuczera), Feliks (89′ Marszalik).

Wisła: (I połowa) Biegański – Jaroch, Skrobański, Mehremić, Niewiadomski – Żyro, Żukow, Plewka, K. Duda, Młyński – Fernández. (II połowa) Kieszek – Szot, Hoyo-Kowalski, Kuveljić, Wachowiak – Hugi, Chmiel, Gądek, Szywacz, Bartoń – Sobol.