Drużyny młodzieżowe

Czwartkowy Dzień Otwarty Akademii Piłkarskiej

,

W czwartek 9 czerwca odbył się Dzień Otwarty Akademii Piłkarskiej Garbarni Kraków, w którym wzięli udział młodzi adepci futbolu. Zawodnicy mieli okazję do poznania warunków oraz bazy treningowej, a także sprawdzenia umiejętności na tle rówieśników. Łącznie w treningach wzięło udział ponad 40. młodych piłkarzy chcących dołączyć do brązowo-białej rodziny.

Punktualnie o godzinie 17:00 na Stadion Garbarni wybiegli zawodnicy z roczników 2010, 2011, 2012, 2013, ktrzy pod okiem trenerów odbyli rozgrzewkę, a następnie wzięli udział w grach treningowych. Analogicznie o godzinie 18:45 na murawie pojawili się najmłodsi, a więc chłopcy urodzeni w latach 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018.

– Po raz drugi mieliśmy przyjemność zorganizować Dzień Otwarty Akademii Piłkarskiej. Poprzednio założyliśmy sobie, że będzie to wydarzenie cyklicznie i bardzo się cieszymy, że odbyło się również w tym roku. Na naszych obiektach pojawiło się blisko 40. chłopców, którzy rywalizowali z zawodnikami Garbarni – rozpoczął koordynator Akademii Piłkarskiej Garbarni Kraków Mateusz Ząbczyk.

– Poziom dni otwartych zawsze jest zróżnicowany, lecz trzeba uznać go za dobry. Pojawiło się dużo zawodników, którzy na tle graczy Garbarni radziłi sobie bardzo dobrze, dlatego też będziemy chcieli, aby dołączyli do naszych drużyn i tym samym mogli reprezentować Garbarnię w przyszłym sezonie. Nie ukrywamy, że po zeszłorocznych dniach otwartych wielu zawodników, którzy wówczas zasilili nasze szeregi stanowi o sile poszczególnych drużyn, a ponadto niektórzy z nich otrzymują powołania do kadry województwa małopolskiego. Mamy nadzieję, że ta tendencja z roku na rok będzie podobna – powiedział.

– Nabór do naszej Akademii prowadzony jest przez cały rok. Zapraszamy wszystkich chętnych, aby sprawdzili swoje umiejętności w treningach drużynowych. Być może pod koniec sierpnia zorganizowany zostanie dzień talentu – zakończył trener Mateusz Ząbczyk.

Koordynator Akademii Piłkarskiej Garbarni Kraków (U7-U13) – Mateusz Ząbczyk – 515353989

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe