U-19: Remis w przedostatnim pojedynku

,

Do końca zmagań w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych „Brązowym” został już tylko jeden pojedynek. W przedostatniej kolejce podopieczni trenera Stanisława Śliwy zremisowali na wyjeździe z Dunajcem Nowy Sącz 2:2.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale za sprawą trafienia Kacpra Chruślickiego w 35. minucie spotkania. Garbarnia odpowiedziała kilkanaście minut pózniej, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Wilk. Krakowianie w końcówce spotkania ponownie musieli gonić wynik – udało im się to na trzy minuty przed gwizdkiem sędziego. – Uważam, że remis w tym spotkaniu jest wynikiem sprawiedliwym. Mecz wyglądał dość wyrównanie z lekkim wskazaniem na nas, jednak ponownie nie wykorzystaliśmy swoich okazji strzeleckich. Pierwsza nasza bramka to bardzo dobre zagranie Kacpra Nieckuli do Tomasza Wilka, który był najlepszym zawodnikiem meczu. Tomasz ze spokojem umieścił piłkę w siatce i doprowadził do wyrównania. Ta dwójka graczy szczególnie wyróżniała się w tym pojedynku. Niestety w końcówce straciliśmy bramkę po rozegraniu od tyłu i błędach w linii obrony, jednak dobrze zareagowaliśmy. Już dwie minuty później Miłosz Karnia doprowadził do remisu 2:2 – skomentował pojedynek szkoleniowiec Stanisław Śliwa.

Drużynie U-19 do rozegrania został już tylko jeden mecz ligowy w tym sezonie. W najbliższy wtorek 14 czerwca o godzinie 14:00 „Brązowi” zmierzą się na własnym boisku przy ul. Rydlówka 23 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. A jak podsumował ostatnie miesięcy pracy trener Garbarni?

Porównując start rozgrywek w sierpniu do ostatniego meczu z Górnikiem Wieliczka było aż 17 zmian w naszej kadrze. To pokazuje, że mieliśmy całkowitą przebudowę drużyny. Dla sztabu szkoleniowego ostatnie miesiące to intensywny czas przyglądania się zawodnikom, którzy mają być podstawą drużyny od lipca. Pojedyncze wnioski już mamy wyciągnięte. Kilku zawodników miało zmienioną pozycję w trakcie rozrywek i pokazali, że jest to dla nich dobre w kwestii piłkarskiego rozwoju – zakończył.

Dunajec Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 2:2 (1:0)
Bramki:
35’ Chruślicki, 82’ Dyda – 53’ Wilk, 87’ Karnia

Dunajec: Duda – Małek (46’ Michalik), Kosmydel, Cisoń, Nieć, Chruślicki (46’ Ormiański), Włodarczyk, Górka (65’ Kruczek), Hajduk, Schneider, Ziółkowski (46’ Dyda).
Garbarnia: Gorzałczany, Łojek (87’ Górczak), Mądry, Maj, Wielecki, Krasny, Wilk, Sarkowicz, Pach (46’ Karnia), Ozimek (70’ Hajduk), Nieckula.