U-17: Remis ze „Słonikami”

,

W meczu 12. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia U-17 zremisowała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:1. Jedyną bramkę dla „Brązowych” w 9. minucie spotkania zdobył Oliwier Skoczeń.

– Końcowy wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie, gdy Oliwier Skoczeń wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał golkipera gości strzałem po krótkim rogu, lecz w kolejnych minutach mecz się wyrównał. Po przerwie zarówno my, jak i przyjezdni stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, lecz to Termalika zdołała zdobyć bramkę i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównać stan rywalizacji – powiedział trener Robert Włodarz.

Po 12. rozegranych spotkaniach Garbarnia U-17 może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, bowiem straciła 17 bramek. – Trzeba się z tego cieszyć i należy dodać, że gdyby wcześniejsze dwa spotkania, w których pozwoliliśmy sobie strzelić, aż 8 bramek to ten wynik byłby jeszcze lepszy. W porównaniu z poprzednim sezonem cieszy również liczba zdobywanych bramek. W tym aspekcie również zanotowaliśmy progres – zakończył szkoleniowiec „Brązowych”.

W kolejnym meczu krakowianie zmierzą się na wyjeździe z Okocimskim Brzesko. Pojedynek odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalika Nieciecza 1:1 (1:0)
Bramki: 9′ Skoczeń – 89′ Cieśla.
Żółte kartki: Wojtaszek, Skoczeń, Korban.

Garbarnia: Buczyński – Sikora, Podkowa, Pliszka (87′ Słota), Kasia, Kaczmarczyk (67′ Korban), Dąbrowski, Baliński (55′ Szatanek), Wojtaszek, Skoczeń (79′ Pytko), Paczka (65′ Grzybowski).

Termalika: Stanek – Tomala, Leżoń, Łysik, Schenk, Hajdo (82′ Tutaj), Zych (75′ Maciora), Gdowski (46′ Cieśla), Piątek, Kiszka (90′ Głowacki), Bilski (46′ Drelicharz).