U-19: Wygrane z Hutnikiem oraz Grybovią

,

Juniorzy starsi Garbarni powrócili na zwycięską ścieżkę i to w świetnym stylu. Po porażce z Limanovią zwyciężyli w derbowym starciu z Hutnikiem Kraków 1:0, a także znacząco pokonali Grybowię Grybów aż 7:0.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy po przegranym spotkaniu z Limanovią w 26. kolejce powrócili na zwycięską ścieżkę. „Brązowi” w następnej kolejce pokonali Hutnika Kraków 1:0, a trzy punkty swojej drużynie zapewnił Sebastian Sarkowicz. – Ciekawy mecz pod względem taktycznym obu drużyn. Wynik wskazuje, że to było dość wyrównane spotkanie. Wygrywamy 1:0, ale mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie. W aż czterech sytuacjach futbolówka po naszych strzałach lądowała na słupku bramki rywali. Myślę, że nasza niedzielna wygrana była zasłużona. Pomimo tego, że pod koniec pozwoliliśmy rywalowi na więcej, to udało się rozstrzygnąć wynik na naszą korzyść – skomentował postawę swojej drużyny szkoleniowiec Stanisław Śliwa.

Sebastian Sarkowicz zaliczył duży progress i cały czas udowadnia to w treningu. Często pojawia się na liście strzelców, rozwija się i jest skuteczny w swoich akcjach. Jego rozwój bardzo mnie cieszy – dodał, komentując postawę swojego podopiecznego.

W następnej kolejce rywalami „Brązowych” była piętnasta drużyna ligi, czyli Grybovia Grybów. Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem przewagi Garbarni, a na listę strzelców jako pierwszy wpisał się w 27. minucie Miłosz Karnia. Po przerwie podopieczni Stanisława Śliwy pokazali zdecydowaną dominację i jeszcze sześciokrotnie trafiali do siatki rywali.

– W tym meczu mieliśmy założenie dać pograć zawodnikom, którzy dotychczas trochę mniej czasu spędzili na boisku. Do przerwy prowadziliśmy 1:0. W przerwie weszli zawodnicy, którzy są liderami tego zespołu i zdołaliśmy zdobyć aż sześć bramek. Tak naprawdę mogliśmy w tym pojedynku pokusić się  jeszcze o kilka bramek więcej, gdyż w dalszym ciagu tworzyliśmy dogodne sytuacje pod polem karnym przeciwników – zakończył trener.

Kolejne spotkanie w ramach Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych drużyna U-19 rozegra w najbliższą sobotę 28 maja o godzinie 11:00. W wyjazdowym starciu zmierzą się z Górnikiem Wieliczka.

Garbarnia Kraków U-19 – Hutnik Kraków 1:0
Bramka: 60′ Sarkowicz
Garbarnia:  Gorzałczany – Łojek, Maj, Wielecki, Wilk, Sarkowicz, Pach, Trzupek, Jarosz, Ozimek, Korczak (78’ Górczak).
Hutnik: Kamiński – Sąsiadek, Wieczorek (46’ Kozik), Marcinkowski, Kowalski, Pisarczyk (83’ Bogacz), Kogut, Kozłowski (83’ Doniec), Królikowski, Maj, Duda.

Grybovia Grybów – Garbarnia Kraków U-19 (0:1)
Bramki:
27′, 60′ Karnia, 55′ Łojek, 64′, 70′, 89′ Wilk, 85′ Sarkowicz
Grybovia: Gąsior – Kukla (80′ Ćwiklik), Święs, Gucwa, Gargas, Sarkowicz (65′ Igielski), M. Kiełbasa (46′ D. Kiełbasa), Olejnik, Obrębski, Nalepa (65′ Zięba), Koperniak.
Garbarnia: Kostka – Kurowski (46’ Wilk), Maj, Wielecki (62’ Krasny), Sarkowicz, Pach (46’ Łojek), Trzupek, Jarosz, Ozimek (77’ Hajduk), Karnia, Górczak