Siedem bramek i zwycięstwo na zakończenie sezonu

,

Podopieczni trenera Macieja Musiała pokonali w meczu 34. kolejki eWinner 2. ligi Sokół Ostróda 7:4. Wyjazdowe zwycięstwo pozwoliło zakończyć „Brązowym” sezon na ósmej pozycji. Po dwie bramki dla Garbarni zdobyli Wiktor Szywacz i Bartłomiej Purcha, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Michał Feliks, Mateusz Nowak i Wojciech Słomka.

Niedzielny pojedynek w Ostródzie rozpoczął się bardzo dobrze dla Garbarni. W 9. minucie spotkania Grzegorz Marszalik popisał się mocnym podaniem wzdłuż pola karnego, a tam z bliskiej odległości futbolówkę do siatki skierował Wiktor Szywacz. Odpowiedź gospodarzy nastąpiła natychmiast, bowiem dwie minuty później Jan Klimek doprowadził do wyrównania. W 27. minucie Wiktor Szywacz wykorzystał dużą przestrzeń w środku pola i zdecydował się na strzał z okolicy 25. metra, a piłka wpadła w samo okienko bramki.

Siedem minut po przerwie ponownie do remisu doprowadzili zawodnicy Sokoła Ostróda. Szymon Dowgiałło uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się od blokującego uderzenie Kamila Bentkowskiego i znalazła się w siatce. Wynik remisowy utrzymywał się tylko przez trzy minuty, bowiem w 55. minucie dwójkowa akcja Grzegorza Marszalika z Michałem Feliksem zakończyła się bramką tego drugiego. Sześć minut później debiutanckie trafienie w brązowo-białych barwach zanotował Mateusz Nowak. Gospodarze ambitnie walczyli, aby uniknąć porażki w ostatnim meczu w eWinner 2. lidze. Byli tego bliscy, ponieważ w kolejnych minutach na listę strzelców wpisali się Mateusz Sobotka oraz Patryk Skórecki i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry tablica wyników wskazywała remis 4:4. W ostatnich fragmentach spotkania to „Brązowi” popisali się skutecznością. Najpierw Bartłomiej Purcha strzałem z ostrego kąta pokonał Dominika Kąkolewskiego, a chwilę później zamienił rzut karny na bramkę. Z kolei w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Wojciech Słomka po podaniu Michała Feliksa ustalił stan rywalizacji.

Sokół Ostróda – Garbarnia Kraków 4:7 (1:2)
Bramki: 11′ Klimek, 52′ Bentkowski (sam.), 69′ Sobotka, 87′ Skórecki – 9′, 27′ Szywacz, 55′ Feliks, 61′ Nowak, 88′, 90+2′ Purcha, 90+3′ Słomka.
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Żółte kartki: Dzięcioł, Klimek – M. Duda, Feliks, Kuczak, Słomka.

Sokół: Kąkolewski – Dowgiałło, Rogala, Klimek, Dzięcioł (63′ Rugowski) – Słupski (56′ Sobotka), Kurowski, Skórecki, Lias, Święty (83′ Żyznowski) – Mysiorski (56′ Turek).

Garbarnia: Frątczak – Warczak (46′ Bentkowski), Kardas, Nakrošius, Bartków – Marszalik (57′ Nowak), M. Duda, Szywacz (74′ Purcha), K. Duda (57′ Słomka), Feliks – Kuczak.