Pierwsza drużyna

Wojciech Słomka na dłużej w Garbarni

,

Wojciech Słomka przedłużył kontrakt z Garbarnią Kraków. Nowa umowa pomocnika obowiązywać będzie przez kolejne dwa lata, czyli do 30 czerwca 2024 roku.

23-letni skrzydłowy dołączył do Garbarni Kraków w lipcu 2021 roku, przenosząc się na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Sosnowiec. W trwającym sezonie rozegrał 22 mecze w brązowo-białych barwach, w których zanotował cztery bramki oraz cztery asysty.

– Chciałbym osiągnąć z Garbarnią awans do Fortuna 1. Ligi. W tym sezonie niestety się to nie udało, ponieważ runda rewanżowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Po rundzie jesiennej nasz apetyt urósł, lecz na wiosnę nie było już tak dobrze. W nowym sezonie wraz z całym zespołem będziemy walczyć, aby sprawić radość kibicom. Cele indywidualne są związane z wynikiem zespołu. Jeśli drużyna będzie dobrze funkcjonować to moja gra na pewno będzie wyglądała tak samo  – powiedział Wojciech Słomka.

– Ten sezon nie był dla nas łatwy, ale na pewno jest sporo pozytywnych akcentów. Zespół był budowany dość szybko, przez krótki okres czasu, a kadra Garbarni składała się z wielu młodych zawodników. Tym bardziej się cieszę, że potrafiliśmy rywalizować do końca o baraże, a także zaliczyliśmy udany występ w Pucharze Polski. Wysoko pokonaliśmy Wieczystą Kraków, a w kolejnej rundzie odpadliśmy z aktualnym mistrzem Polski – Lechem Poznań. Tworzy się tutaj fajny projekt i mam nadzieję, że swoją postawą pomogę go kontynuować, a przyszły sezon będzie jeszcze lepszy – zakończył skrzydłowy.

Wojciech, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej. Powodzenia!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe