Drużyny młodzieżowe

U-19: Koniec serii – porażka z Limanovią

,

Drużyna Garbarni Kraków U-19 na dwunastu meczach bez porażki w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych zakończyli swoją serię. W sobotnie popołudnie o jedną bramkę lepsi byli zawodnicy Limanovii Limanowa.

Przed meczem faworytem wydawała się być drużyna Garbarni, która w ligowych rozgrywkach nie przegrała od dwunastu spotkań i pewnie przewodzi w ligowej tabeli. W pierwszej części spotkania to podopieczni trenera Stanisława Śliwy prowadzili grę i jako pierwsi udokumentowali to zdobytą bramką. W 43. minucie bramkarza rywali pokonał Sebastian Sarkowicz. Zawodnicy Limanovii jednak szybko odpowiedzieli i kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy był już remis. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył Paweł Kulig i to limanowianie cieszyli się tego dnia ze zwycięstwa.

– Na dwunastu meczach bez porażki zakończyliśmy swoją serię. Do przerwy byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną i mogliśmy zdobyć trzy, cztery bramki, ale niestety raziła nasza nieskuteczność. W drugiej połowie widzieliśmy dwadzieścia minut całkowitej dekoncentracji drużyny, która rozłożyła nam mecz na łopatki i przegraliśmy 2:1 – skomentował postawę swojej drużyny trener Stanisław Śliwa.

– Zdecydowanie nasza nieskuteczność była głównym czynnikiem, który miał wpływ na porażkę z Limanovią. Mieliśmy z pięć sytuacji stuprocentowych, ale w ten dzień akurat piłka nie chciała wpaść do bramki. Ten fakt wykorzystali nasi rywale – na trzy swoje sytuacje, zdobyli dwie bramki – dodał.

Drużyna Garbarni U-19 okazję do powrotu na zwycięski szlak będzie miała już w najbliższą niedzielę 15 maja. W ramach 27. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych rozegra o godzinie 10:00 derbowy pojedynek z Hutnikiem Kraków. Spotkanie to odbędzie się na boisku sztucznym Garbarni przy ul. Rydlówka 23.

Garbarnia Kraków U-19 – Limanovia Limanowa 1:2 (1:0)
Bramki: 
43′ Sarkowicz – 47′ Trojan, 64′ Kulig

Garbarnia Kraków: Kostka – Łojek, Mądry, Maj (67’ Trzupek), Wielecki, Gruszkowski (46’ Korczak), Wilk, Sarkowicz (67’ Karnia), Pach (67’ Górczak), Jarosz, Ozimek.

Limanovia Limanowa: Osinko – Hobot, Hebda (70’ Badyla), Wawrzyniak (90’ Leśniak), Palacz (80’ Wyżycki), Kulig, Zelek, Śliwa, Mrożek, Urbański, Trojan.

Fot. Łukasz Wyrwik

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe