U-19: 6 punktów, czyli wysoka wygrana i walkower

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy mają za sobą kolejne udane dni ligowej rywalizacji. W 24. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych pokonali aż 7:0 Orzeł Myślenice, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Klaudiusz Pach. Z kolei z racji na wycofanie się z rozgrywek drużyny MKS Trzebinia, mecz z tym rywalem nie odbył się, a wynik spotkania został zweryfikowany, jako walkower na korzyść krakowian w następnej kolejce zainkasowali następne trzy punkty.

„Brązowi” już od pierwszych minut przejęli inicjatywę i dążyli do uzyskania prowadzenia. Jako pierwszy „worek z bramkami” rozwiązał Klaudiusz Pach, który w 23. minucie wpisał się na listę strzelców. Zaledwie cztery minuty później Klaudiusz ponownie umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie zawodnicy Garbarni rozstrzelali się na dobre i jeszcze pięciokrotnie pokonywali bramkarza Orła.

Pierwsze minuty rywal próbował się nam postawić i spotkanie wyglądało na w miarę wyrównane, lecz już od pierwszej naszej strzelonej bramki przejęliśmy całkowicie inicjatywę i mieliśmy mecz pod kontrolą. Można powiedzieć, że przeciwnik dostał najmniejszy wymiar kary tego dnia – skomentował szkoleniowiec drużyny U-19 Stanisław Śliwa.

– Klaudiusz Pach jest zawodnikiem, który wraca po ciężkiej kontuzji kolana, gdzie nie grał ponad rok w piłkę. Strzelił dwie bardzo ładne bramki oraz zaliczył asystę, więc wszyscy zgodnie okrzyknęliśmy go zawodnikiem meczu. Fajnie, że Klaudiusz po takiej kontuzji wrócił do formy, bo w wieku juniora, jak ktoś stracił 15 miesięcy na grę w piłkę, to potrzeba trochę czasu, aby się odbudować – dodał.

„Brązowi” w następnej kolejce już w sobotę 7 maja o godzinie 12:30 podejmą na własnym obiekcie MKS Limanovię Limanowa.

Garbarnia Kraków U-19 – Orzeł Myślenice 7:0 (2:0)

Bramki: 23’, 27’, 69’ Pach, 55’ Wilk, 66’ Łojek, 72’ Górczak, 88’ Karnia

Garbarnia Kraków: Gorzałczany – Łojek, Mądry, Maj, Wielecki, Gruszkowski (46’ Górczak), Wilk (55’ Kurowski), Pach (75’ Karnia), Jarosz, Ozimek, Nieckula
Orzeł Myślenice: Wójcik – Orzechowski, Irzyk, Opryszek, Braś, Mirochna, Dziadkowiec (70’ Klęp), Łabędzki, Skoczylas (70’ Sroka), Szczurek (65’ Kiepuła), Fijał