U-19: 1,2,3… Mało! Pcimianka pokonana 5:0.

,

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy w dalszym ciągu nie dają się zatrzymać w ligowych rozgrywkach. W 23. kolejce wysoko pokonali drużynę Pcimianki Pcim aż 5:0.

Drużyna Garbarni U-19 już na dobre zagościła w fotelu lidera Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. W 23. meczach „Brązowi” zgromadzili 57 punktów i nad drugą Sandecją Nowy Sącz mają obecnie dziesięć oczek przewagi.

W sobotnim spotkaniu podopieczni trenera Stanisława Śliwy szybko wyszli na prowadzenie, gdyż w 5. minucie bramkarza rywali pokonał Oliwier Maj. Już siedem minut później rezultat podwyższył po drużynowej akcji Tomasz Wilk. W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy Garbarni  „rozwiązali worek z bramkami” i zdobyli jeszcze trzy bramki, dopisując do swojego konta kolejne trzy punkty.

Zagraliśmy dobry mecz, który kontrolowaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Liczba strzelonych bramek to tylko potwierdza, a cieszy nas również fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu. Można być zadowolonym, że idziemy cały czas do przodu. Bramki, które zdobyliśmy nie były przypadkowe i przeprowadzone po ciekawych akcjach, więc jak najbardziej jestem zadowolony z postawy mojej drużyny – skomentował trener Stanisław Śliwa.

Zdecydowanie w takich meczach jest trochę obawa o zaangażowanie zawodników, natomiast nasi chłopcy są świadomi i podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani. Już na początku spotkania strzeliliśmy dwie bramki, które pozwoliły ze spokojem tworzyć kolejne akcje. Brawa dla drużyny, że nie zlekceważyła przeciwnika – dodał.

W kolejnym spotkaniu „Brązowych” czeka domowe starcie się z Orłem Myślenice. Pojedynek ten rozpocznie się o godzinie 10:00 na boisku Garbarni przy ul. Rydlówka 23.

Garbarnia Kraków U-19 – Pcimianka Pcim 5:0 (2:0)
Bramki: 5′ Maj, 12′ Wilk, 58′ Sarkowicz, 74′ Karina, 90′ Malinowski

Garbarnia Kraków: Gorzałczany – Łojek (78′ Malinowski), Maj, Wielecki (66’ Mądry), Gruszkowski (85′ Masełko), Wilk, Sarkowicz (60’ Karnia), Pach (46’ Górczak), Trzupek, Jarosz, Ozimek.

Pcimianka Pcim: Gaudyn – Talaga (65′ Gwiżdż), Kozak, Garbień, Olszanicki (46’ Wojciaczyk), Sraga, Majchrzak, Słowik, Makuch (46’ Mirochna), Biela, Kotarba