Remis w Grodzisku Mazowieckim

,

W meczu 30. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków zremisowała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 2:2. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michał Feliks oraz Michal Klec, natomiast trafienia dla gospodarzy zanotowali Maciej Bortniczuk i Jean Franco Sarmiento.

Środowy pojedynek w Grodzisku Mazowieckim rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Macieja Musiała. W 6. minucie spotkania Kacper Duda dograł piłkę z prawego skrzydła do Michała Feliksa, a ten z bliskiej odległości uderzeniem bez przyjęcia pokonał Artura Halucha. Chwilę później „Brązowi” przeprowadzili dwójkową akcję, po której na strzał zdecydował się Michal Klec. Futbolówka minęła jednak bramkę Pogoni. W odpowiedzi Maciej Bortniczuk uderzył zza pola karnego, lecz skuteczną interwencją popisał się Dorian Frątczak. Podobnie było w 29. minucie po strzale Michała Wrzesińskiego. Dwie minuty później Daniel Morys przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, po której oddał mocny strzał, lecz Artur Haluch zdołał zapisać na swoim koncie udaną interwencję. Chwilę później bramkarz Pogoni odbił piłkę zmierzającą w okolice okienka bramki po centrze Kamila Bentkowskiego. W 37. minucie po dośrodkowaniu Wiktora Szywacza na bramkę grodziszczan uderzył Michał Feliks, a kilka sekund później Daniel Morys. Oba strzały z najwyższym trudem obronił Haluch. Tuż przed przerwą gospodarze stworzyli okazję po rzucie wolnym, lecz jeden z zawodników Pogoni przestrzelił z bliskiej odległości.

Początek drugiej połowy przyniósł ataki Garbarni. W 46. minucie w pole karne gospodarzy wpadł Michał Feliks, lecz jego strzał zdołali zablokować defensorzy Pogoni. Kilka minut później napastnik „Brązowych” z bliskiej odległości uderzył tuż obok słupka. W 60. minucie strzał Wojciecha Słomki obronił golkiper „Czerwono-Białych”. Dwie minuty pózniej Daniel Morys przeprowadził akcję lewym skrzydłem i wycofał futbolówkę do Michala Kleca. Słowak mocnym strzałem po długim rogu nie dał szans Arturowi Haluchowi i podwoił przewagę nad rywalem.

Podopieczni trenera Mateusza Dudka odpowiedzieli siedem minut później trafieniem Macieja Bortniczuka. Pogoń ambitnie walczyła o doprowadzenie do remisu i to udało się jej dziesięć minut później, gdy Doriana Frątczaka pokonał Jean Franco Sarmiento. W doliczonym czasie gry bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę byli krakowianie, lecz piłka po strzale jednego z zawodników odbiła się od słupka.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)
Bramki: 69′ Bortniczuk, 79′ Sarmiento – 6′ Feliks, 62′ Klec.
Żółte kartki: Bortniczuk, Theus – K.Duda.

Pogoń: Haluch – Zembrowski (63′ Theus), Łoś, Gładysz, Sławek (46′ Maślanka) – Apolinarski (66′ Lisowski), Owczarek, Pawłowski (46′  Kołaczek), Jaroń (59′ Sarmiento), Wrzesiński – Bortniczuk.

Garbarnia: Frątczak – Bartków, Kardas (46′ Banach), Nakrošius, Bentkowski (84′ Warczak) – Morys, M. Duda, Szywacz (84′ Nowak), K. Duda, Feliks (59′ Słomka) – Klec (75′ Kuczak).