Zaważyła jedna bramka

,

W meczu 26. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków uległa Motorowi Lublin 0:1. Jedyną bramkę, która zapewniła gościom zwycięstwo zdobył w 39. minucie meczu Michał Fidziukiewicz.

W pierwszych fragmentach spotkania groźniej atakowali zawodnicy Motoru Lublin, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. W 3. minucie spotkania jeden z zawodników gości dośrodkował w pole karne, lecz tam Piotr Ceglarz nie zdołał trafić w futbolówkę. Chwilę później skuteczną interwencję na swoim koncie zapisał Dorian Frątczak, broniąc strzał Filipa Wójcika. W 12. minucie meczu odbiór piłki zanotował Mateusz Bartków, który pognał w pole karne i chwile później oddał strzał. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego. W 29. minucie spotkania podopieczni trenera Macieja Musiała przeprowadzili najlepszą sytuację w pierwszej części gry. Michał Feliks minął kilku rywali na prawej stronie boiska i zagrał wzdłuż pola karnego. Tam z pierwszej piłki uderzył Kacper Duda, lecz próba pomocnika była niecelna. W odpowiedzi Michał Fidziukiewicz w dogodnej okazji przeniósł piłkę nad poprzeczką, lecz w 38. minucie zachował czujność i po podaniu Kamila Rozmusa z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. „Brązowi” chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i mogli to zrobić jeszcze przed przerwą, lecz strzały Kamila Kuczaka i Kacpra Dudy obronił Sebastian Madejski.

Od początku drugiej odsłony spotkania śmielej zaatakowali zawodnicy Garbarni, którzy stosując pressing odbierali piłkę na połowie rywala. W 46. minucie Kamil Kuczak był bliski obsłużenia podaniem Michala Kleca, który znalazłby na czystej pozycji, lecz w ostatniej chwili defensorzy z Lublina wyjaśnili sytuację. W 61. minucie Mateusz Nowak znajdując się w polu karnym uderzył na bramkę Motoru, jednak golkiper obronił strzał. Podobnie było minutę później. W 73. minucie spotkania Michal Klec nieznacznie się pomylił egzekwując rzut wolny. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego dążyli do podwyższenia rezultatu wyprowadzając kontrataki, lecz obrońcy Garbarni skutecznie interweniowali. Z kolei Garbarnia próbowała doprowadzić do wyrównania, lecz nie była w stanie wykreować odpowiedniej sytuacji, by Sebastian Madejski musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 1:0 (1:0)
Bramka: 39′ Fidziukiewicz.
Żółte kartki: Feliks – Świeciński, Fidziukiewicz.

Garbarnia: Frątczak – Purcha, Banach (46′ Morys), Kardas, Bartków – Marszalik (46′ Rogoziński), K. Duda, M. Duda (67′ Szywacz), Klec, Feliks (86′ Bentkowski) – Kuczak (61′ Nowak).

Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus – Sędzikowski (71′ Polak), Swędrowski, Świeciński (71′ Król), Ceglarz (55′ Kołbon), Kosecki (34′ Ryczkowski) – Fidziukiewicz.