Zwycięstwo w Siedlcach

,

W meczu 25. kolejki eWinner 2.ligi Garbarnia Kraków pokonała Pogoń Siedlce 2:0. Bramki dla „Brązowych” zdobyli  z rzutu karnego Bartłomiej Purcha oraz Grzegorz Marszalik.

Podopieczni trenera Macieja Musiała od początku spotkania mocno ruszyli do ofensywy. Już w drugiej minucie spotkania Kamil Kuczak dojrzał w polu karnym Michała Feliksa kierując do niego podanie, lecz rywale w porę przerwali dobrze zapowiadająca się akcję Garbarni. Dziesięć minut pózniej Kuczak zdecydował się tym razem na strzał bezpośredni, a futbolówka poszybowała niewiele ponad bramkę Pogoni. W odpowiedzi siedlczanie stworzyli zagrożenie po stałym fragmencie gry, kiedy to Wojciech Trochim dośrodkowywał z rzutu wolnego do Mateusza Piotrowskiego. Uderzenie z woleja zawodnika Pogoni pewnie wyłapał jednak Dorian Frątczak.

W pierwszej połowie obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia, ale brakowało skutecznego wykończenia. W 25. minucie Mateusz Piotrowski chciał zaskoczyć golkipera Garbarni uderzeniem z dystansu minuta, lecz i tu górą był bramkarz „Brązowych”. Podopieczni trenera Macieja Musiała próbowali swoich sił również w szybkich kontratakach. Po jednym z takich ataków piłkę otrzymał Michał Feliks, jednak akcję tuż przed polem karnym przerwali defensorzy Pogoni.

Losy sobotniego pojedynku rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Zawodnicy Garbarni świetnie weszli w drugą część spotkania, agresywnie atakując swoich rywali i w przeciągu pięciu minut wyprowadzili dwa ciosy, które zapewniły im cenne trzy punkty. W 47. minucie Maciej Kołoczek sfaulował w polu karnym Michała Feliksa, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Bartłomiej Purcha. „Brązowi” nie poprzestali jednak na tym i w dalszym ciągu mocno napierali na bramkę rywali. Chwilę pózniej było już 2:0. Michał Feliks pognał skrzydłem i dośrodkował w pole karne do Grzegorza Marszalika, który z najbliższej odległości ulokował piłkę w siatce.

W kolejnych minutach napastnik Garbarni do asysty i wywalczonego rzutu karnego mógł dołożyć także i bramkę, lecz zabrakło celnego wykończenia. Warto zaznaczyć, że w obecnym sezonie (spotkania eWinner 2. ligi oraz Fortuna Pucharu Polski) Michał Feliks miał udział przy dwudziestu bramkach „Brązowych” (8 bramek, 12 asyst).

Do końca spotkania krakowianie kontrolowali już sytuację na boisku, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W 87. minucie Michal Klec, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku był bliski wykorzystania obieszałości siedlczan w obronie. Jego mocny strzał z bliskiej odległości wyłapał jednak Dawid Smug.

Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: 48′ Purcha, 53′ Marszalik
Pogoń: Smug – Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Fiedosewicz – Marcinho (67′ Więdłocha), Włodyka (67′  Sinior), Piotrowski (80′ Wicenciak), Trochim (58′ Kozłowski II), Demianiuk (58′ Przybecki) – Górski.
Garbarnia: Frątczak – Purcha, Kardas, Nakrošius, Bartków – Marszalik (65′ Rogoziński), M. Duda (86′ Szywacz), Nowak. K. Duda, Feliks (86′ Kuczera) – Kuczak (82′ Klec).
Sędzia główny: Damian Krumplewski
Żółte kartki: Górski, Kołoczek, Trochim, Wichtowski – Kuczera, Marszalik, Nakrošius, Rogoziński.