Pierwsza drużyna

Sobota pod znakiem Derbów Krakowa

,

Po okazałym zwycięstwie we Wrocławiu podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrają derbowy pojedynek. W meczu 24. kolejki eWinner 2. ligi „Brązowi” zmierzą się z Hutnikiem Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca o godzinie 15:00.

Spoglądając na ligową tabelę w derbowym starciu faworytem spotkania będzie zespół Garbarni Kraków, który zgromadził o piętnaście punktów więcej, niż sobotni rywal. Hutnik Kraków z osiemnastoma oczkami zajmuje czwartą pozycję od końca, a do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze traci, aż 10 punktów. W przerwie zimowej działacze Hutnika znacząco przebudowali kadrę pierwszego zespołu. Z drużyną pożegnali się: Javier Bernal, Mateusz Gajda, Abdallah Hafez, Łukasz Kędziora, Kamil Sobala, Michał Stasz, Piotr Stawarczyk, Mikołaj Styrczula, Igor Tarała, Bartosz Tetych, Michał Wróbel i Piotr Zmorzyński. Nowymi zawodnikami zostali: Kacper Andrzejewski, Adrian Basta, Filip Becht, Kacper Depta, Ilias El Bouh, Elorhan, Łukasz Skrzypek, Szymon Stasik, Mateusz Wyjadłowski i Sebastian Zalepa.

Początek rundy rewanżowej dla podopiecznych trenera Krzysztofa Lipeckiego nie był udany. W pierwszej wiosennej potyczce Hutnik przegrał z Motorem Lublin 1:2, a jedyne trafienie zanotował Mateusz Wyjadłowski. W kolejnym ligowym starciu nowohucianie mieli mierzyć się z GKS-em Bełchatów, lecz ze względu na problemy organizacyjne bełchatowian pojedynek się nie odbył. W miniony weekend Hutnik uległ przed własną publicznością rezerwom Lecha Poznań 1:2, a na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Dominik Zawadzki.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą 15 września 2021 roku. W meczu 7. kolejki eWinner 2. ligi padł remis 1:1, a jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Wojciech Słomka. Ponadto Garbarnia i Hutnik rywalizowały ze sobą w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Bramki zdobyte przez Mateusza Dudę, Michala Kleca i Michała Feliksa nie wystarczyły, bowiem to nowohucianie zwyciężyli 4:3.

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner.

24. kolejka eWinner 2. liga
Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków
Sobota, 19 marca 2022, godz. 15:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe