Zwycięstwo we Wrocławiu

,

W meczu 23. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków pokonała w meczu wyjazdowym rezerwy Śląska Wrocław 4:0. Dwie bramki dla „Brązowych” zdobył Michal Klec, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Michał Feliks i Grzegorz Marszalik.

Sobotni pojedynek we Wrocławiu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych fragmentach spotkania atakowali pressingiem „Brązowych” pod ich polem karnym. Przyniosło to efekty w postaci kilku dogodnych sytuacji. W 13. minucie spotkania z rzutu wolnego z okolicy 25. metra w poprzeczkę uderzył Sebastian Bergier, natomiast dwie minuty później strzał Piotra Samca-Talara zatrzymał się na bocznej siatce. Chwilę później skuteczne interwencje po strzałach Przemysława Bargiela i Łukasza Gerstensteina zanotował Dorian Frątczak. Podopieczni trenera Macieja Musiała przetrwali napór Śląska i zaczęli śmielej atakować, czego efektem były akcje Kacpra Rogozińskiego i Kamila Kuczaka. W 37. minucie spotkania faulowany w polu karnym wrocławian był Daniel Morys, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michal Klec, który pewnym strzałem pokonał Maksymialian Boruca.

Po przerwie to krakowianie byli stroną przeważająca, a co ważne drużyną, która udokumentowała swoją przewagę zdobywając kolejne bramki. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu drugiej odsłony spotkania, w polu karnym Śląska ponownie nieprzepisowo zatrzymywany był Daniel Morys. Arbiter bez wahania podjął decyzję o jedenastce, którą na bramkę zamienił Michał Klec. Gospodarze starali się złapać kontakt z krakowianami, jednak sytuacje finalizowane przez Piotra Samca-Talara, Przemysława Bargiela i Michała Szmigiela nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W 75. minucie Michal Klec popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, po którym na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Michał Feliks. Od 82. minuty zawodnicy Śląska musieli radzić sobie grając w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartkę obejrzał Mariusz Pawelec. „Brązowi” stan rywalizacji ustanowili w doliczonym czasie gry, gdy Grzegorz Marszalik po podaniu Michała Feliksa strzałem z ostrego kąta pokonał Maksymialian Boruca.

Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 0:4 (0:1)
Bramki: 38′, 54′ Klec, 75′ Feliks, 90′ Marszalik
Żółte kartki: Bukowski, Pawelec, Stawny, Boruc, Młynarczyk, Ajenjo Hyjek – Klec, Morys.
Czerwona kartka: Pawelec
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Śląsk II: Boruc – Gerstenstein (84′ Maruszak), Caliński, Stawny (69′ Młynarczyk), Pawelec, Szmigiel – Samiec-Talar (84′ Borys), Bukowski, Hyjek, Bargiel (68′ Idzik) – Bergier (85′ Macenko).

Garbarnia: Frątczak – Purcha (71′ Marszalik), Kardas, Nakrošius, Bartków – Morys, Nowak, Klec, K. Duda (71′ Szywacz), Rogoziński (66′ Feliks) – Kuczak (80′ Malik).