Przegrana z liderem

,

W zaległym meczu 18. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków uelgła na własnym stadionie Stali Rzeszów 0:2. Bramki dla gości zdobyli Patryk Małecki oraz Krzysztof Danielewicz.

Środowa rywalizacja rozpoczęła się od ataków przyjezdnych, którzy w pierwszych fragmentach spotkania stworzyli sobie kilka doogdnych okazji, aby objąć prowadzenie. W 7. minucie spotkania świetną interwencją przy uderzeniu Krzysztofa Danielewicza popisał się Dorian Frątczak. Dziewięć minut później podopieczni trenera Daniela Myśliwca przejęli futbbolówkę pod polem karnym „Brązowych”, a na uderzenie zdecydował się Damian Michalik. Tym razem krakowian od utraty bramki uchronił słupek.

W 18. minucie meczu Wiktor Szywacz dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie piłkę w siatce ulokował Kamil Kuczak. Niestety pomocnik pomógł sobie w tej sytuacji ręką i arbiter bramki nie uznał. W 26. mnucie ponownie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Garbarni, gdy piłka po strzale Damiana Marczuaka odbiła się od słupka. W odpowiedzi Kamil Kuczak mocnym uderzeniem zmusił do interwencji Wiktora Kaczorowskiego, który wybił piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą skutecznie interweniował Dorian Frątczak, który powstzymał strzały Krzysztofa Danielewicza i Damiana Michalika.

Po zmianie stron obie drużyny dążyły do przechylenia szali na swoją korzyść. W 55. minucie podopieczni trenera Macieja Musiała wykreowali najlepszą sytuację, by objąć prowadzenie. Michał Feliks prostopadłym podaniem obsłużył Kacpra Rogozińskiego, który przegrał sytuację sam na sam z Wiktorem Kaczorowskim. Kwadrans później Rogoziński znalazł się w polu karnym, lecz piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W 73. minucie rzeszowianie mieli powody do radości. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Michalik, którego podanie na bramkę zamienił Patryk Małecki. Sześć minut później precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, w samo okienko bramki popisał się Krzysztof Danielewicz, tym samym ustalając stan rywalizacji.

Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 0:2 (0:0)
Bramki: 73′ Małecki, 79′ Danielewicz.
Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).