Remis w siódmym sparingu

,

W środowym meczu sparingowym Garbarnia Kraków zremisowała 1:1 z Wieczystą Kraków. Bramkę dla „Brązowych” w 28. minucie spotkania zdobył Kacper Rogoziński.

Pojedynek, który rozgrywany był na Stadionie Prądniczanki lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Macieja Musiała. Już w 6. minucie Grzegorz Marszalik zmusił do interwencji Bartosza Plewkę, który po strzale skrzydłowego zdołał odbić piłkę przed siebie. Chwilę później Marszalik zagrał prostopadle do Kacpra Rogozińskiego, lecz skrzydłowy nie zdołał opanować futbolówki. Podopieczni trenera Franciszka Smudy odpowiedzieli uderzeniem Dawida Jampicha, z którym problemów nie miał Aleksadner Kozioł. W 18. minucie spotkania „Brązowi” przeprowadzili składną akcję prawym skrzydłem. Grzegorz Marszalik obsłużył prostopadłym podaniem Bartłomiej Purchę, a ten wycofał futbolówkę do znajdującego się w polu karnym Michala Klec. Pomocnik popisał się bardzo mocnym uderzeniem, lecz piłka minęła słupek bramki Wieczystej. Pięć minut później zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Garbarni, jednak Kozioł pewnie obronił strzał Patrika Mišáka.

W 28. minucie „Brązowi” objęli prowadzenie. Grzegorz Marszalik zagrał prostopadle do Michala Kleca, ten w zamieszaniu w polu karnym przyjął futbolówkę, a piłka ostatecznie znalazła się pod nogami Kacpra Rogozińskiego, który z najbliższej odległości ulokował ją w siatce. „Żółto-Czarni” chcieli natychmiast odpowiedzieć, czego efektem była próba przelobowania Kozioła przez Mišáka, lecz i tym razem golkiper Garbarni nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą Mišák popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, które na bramkę zamienił Patryk Kołodziej.

Po przerwie obie drużyny dążyły do tego by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 53. minucie mocny strzał zza pola karnego oddał Kamil Kuczak, a niespełna dziesięć minut później Mateusz Duda. W obu przypadkach skuteczne interwencje zanotował golkiper Wieczystej. Z kolei w 63. minucie piłkę po uderzeniu Łukasza Burligi na rzut rożny wybił Dorian Frątczak. Na sześć minut przed końcem spotkania bramkarz „Brązowych” poradził sobie ze strzałem Emmanuela Kumaha.

Wieczysta Kraków – Garbrania Kraków 1:1
Bramki: 44′ Kołodziej – 28′ Rogoziński

Wieczysta: Plewka (46′  Siryk) – Jampich, Michalski, Kołodziej – Burliga, Gamrot, Mišák (55′ Pietras), Hebel, Linca (55′ Kumah), 96. Wilde-Donald Guerrier (55′ Guzik) – Jankowski (77′ Szewczyk).

Garbarnia: Kozioł (58′ Frątczak) – Purcha (46′ Morys), Bartków (46′ Nakrošius), Banach (60′ Kardas), Bentkowski (70′ Derenda), Malik (60′ K. Duda), Klec (46′ Kuczak), Szywacz (46′ M. Duda), Rogoziński (46′ Feliks), Marszalik (60′ Słomka), zawodnik testowany (60′ Kuczera).