Pierwsza drużyna

Remis w sobotnim sparingu

,

W  meczu sparingowym Garbarnia Kraków zremisowała 2:2 z Podhalem Nowy Targ. Bramki dla krakowian zdobyli Jakub Kuczera oraz Wojciech Słomka.

Sobotnia rywalizacja bardzo dobrze rozpoczęła się dla „Brązowych”, którzy już w trzeciej minucie meczu cieszyli się z prowadzenia. Jeden z defensorów gości zagrał piłkę zbyt lekko do bramkarza, a nieporozumienie wykorzystał Jakub Kuczera, który skierował piłkę do siatki. W 14. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego skutecznie interweniował Dorian Frątczak. W kolejnych minutach strzały Michała Feliksa oraz Wiktora Szywacza obronił Jakub Szymajda, natomiast w 19. minucie Michał Feliks przeniósł piłkę nad bramką. W 32. minucie na strzał z dystansu zdecydował się pomocnik Podhala, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Trzy minuty później goście cieszyli się z remisu. Patryk Serafin popisał się precyzyjnym podaniem z rzutu rożnego, które na bramkę zamienił Adrian Szynka. Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry składną akcję po lewej stronie boiska przeprowadzili Michał Feliks i Wiktor Szywacz, lecz finalizacja była nieskuteczna.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Szymona Grabowskiego, bowiem już w 48. minucie objęli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Olaf Nowak.  W 54. minucie Wojciech Słomka wykorzystał znakomite prostopadłe podanie z głębi pola i doprowadził do wyrównania. „Brązowi” tworzyli składne akcje, a po jednej z nich w polu karnym znalazł się Mateusz Bartków, który zdecydował się na strzał. Piłka minęła jednak słupek bramki. Chwilę później futbolówka po strzale Kamila Kuczaka poszybowała nad poprzeczką. Podobnie było po strzale Wiktora Szywacza. W 85. minucie Aleksander Kozioł zanotował skuteczną interwencję w sytuacji sam na sam i tym samym uchronił Garbarnię przed utratą trzeciej bramki.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 2:2 (1:1)
Bramki: 3′ Kuczera, 54′ Słomka –  35′ Szynka, 48′ Nowak

Garbarnia:  I połowa: Frątczak – Purcha, Banach, Nakrošius, Derenda, Szywacz, M. Duda, K. Duda, Rogoziński, Kuczera, Feliks. II połowa: Frątczak (60′ Kozioł) – Purcha (69′ Rogoziński), Kardas, Bartków, Bentkowski, M. Duda (69′ Szywacz), Kuczak, Marszalik, Malik, Słomka, zawodnik testowany.

Podhale: Szymajda – Pierzchała, Kapuściński, Żołądź, Serafin, Janso, Kowalski, Zgierski, Lech, Nowak, Szynka.