Zwycięstwo w piątym sparingu

,

W środowym meczu sparingowym podopieczni trenera Macieja Musiała pokonali Wisłokę Dębica 3:1. Na listę strzelców dla Garbarni wpisali się Michal Klec, Dawid Malik oraz Michał Feliks.

Podczas środowego pojedynku spotkały się ze sobą dwie drużyny, którym zależało na budowaniu akcji wymieniając wiele podań. Już w 9. minucie spotkania w dogodnej okazji znalazł się Bartłomiej Purcha, którego uderzenie obronił bramkarz Wisłoki. Dwie minuty później goście wykorzystali błąd w wyprowdzeniu piłki przez „Brązowych”, po którym na listę strzelców wpisał się Mateusz Prokop. W 20. minucie golkiper gości obronił najpierw strzał Wojciecha Słomki, później Michala Kleca, a kolejna próba Słomki odbiła się od poprzeczki. Kilkanaście sekund później był bezradny, gdy Klec doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach przewagę mieli podopieczni trenera Macieja Musiała. Dwukrotnie na bramkę Wisłoki uderzał Kamil Bentkowski, natomiast w 43. minucie strzał Kleca obronił Wojciech Daniel.

W przerwie doszło do sporych roszad w zespole Garbarni, bowiem zmieniona została praktycznie cała jedenastka. Już w 46. minucie w dogodnej okazji znalazł się Dawid Malik, jednak górą z tego starcia wyszedł golkiper dębiczan. Cztery minuty później w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Koziołem znalazł się jeden z zawodników Wisłoki, jednak golkiper „Brązowych” nie dał się zaskoczyć i zanotował udaną interwencję. W 53. minucie krakowianie objęli prowadzenie po mocnym strzale Dawida Malika. Garbarnia nie chciała poprzestać na dwóch zdobytych bramkach i w dalszym ciągu atakowała bramkę rywali. W 70. minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem gości przegrał Michał Feliks, a dobitka Grzegorza Marszalika okazała się niecelna. Chwilę później Grzegorz Marszalik popisał się prostopadłym podaniem do Kamila Kuczaka, a ten zagrał wzdłuż pola karnego do Jakuba Kuczery. Strzał napastnika „Brązowych” w ostatniej chwili zablokował defensor Wisłoki.

Na sześć minut przed końcem spotkania Damian Derenda wyprowadził piłkę z własnej połowy i zagrał prostopadle do Jakuba Kuczery. Ten z pierwszej piłki wycofał futbolówkę do Michała Feliksa, który strzałem po długim rogu ulokował ją w siatce.

Garbarnia Kraków – Wisłoka Dębica 3:1 (1:1)
Bramki: 21′ Klec, 53′ Malik, 84′ Feliks 11′ Prokop

Garbarnia: I połowa: Kozioł – Purcha, Banach, Bartków, Bentkowski – Szywacz, K. Duda, Słomka, Klec, Rogoziński, zawodnik testowany. II połowa: Kozioł (60′ Frątczak) – Morys, Nakrošius, Kardas, Derenda – M. Duda, Kuczak, Malik, Feliks, Marszalik, Kuczera.

Wisłoka: Daniel (46′ Maciąg) – Surma (46′ Kozłowski), Cabała, Boksiński (80′ Kontrabecki) – Zygmunt, Nowak (46′ Smoleń) (80′ Żmuda), Fedan, Prokop (46′ Dziadosz), Rębisz – Łanucha, Palonek (46′ Siedlik).