Puszcza Niepołomice lepsza o dwie bramki

,

W sobotnim meczu sparingowym rozgrywanym w Staniątkach podopieczni trenera Macieja Musiała ulegli pierwszoligowej Puszczy Niepołomice 0:2. Dla „Brązowych” był to czwarty mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym.

Garbarnia Kraków sobotnią rywalizację z Puszczą Niepołomice rozegrała dzień po powrocie z niespełna tygodniowego obozu w Sanoku. Pojedynek z pierwszoligowcem zamknął trzeci tydzień intensywnych przygotowań do rundy rewanżowej. W sparingowej potyczce „Brązowi” stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Lepszą skutecznością popisali się podopieczni trenera Tomasza Tułacza, którzy w 28. minucie meczu wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Bartosza. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Marcel Pięczek, który ustalił stan rywalizacji.

Podopieczni trenera Macieja Musiała przez pozostałą część okresu przygotowawczego trenować będą na własnych obiektach przy ul. Rydlówka 23. Ponadto „Brązowi” rozegrają jeszce pięć sparingów. Garbarnia zmierzy się z Wisłoką Dębica (02.02.), Podhalem Nowy Targ (05.02.), Wieczystą Kraków (09.02.), GKS-em Katowice (12.02.) oraz Unią Tarnów (19.02.).

Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 28′ Bartosz, 55′ Pięczek.
Puszcza (skład wyjściowy): Komar – Cikos, Sołowiej, Hladlik, Pięczek – Bartosz, Hajda, Serafin, Cichoń, Wolny – Thiakane.

Garbarnia: Frątczak (60′ Kozioł) – Purcha (46′ Morys), Nakrošius (60′ Kardas) Bartków (60′ Banach), , Bentkowski (70′ Derenda) – M. Duda (60′ Malik), Klec (70′ Kuczak), K. Duda (46′ Szywacz), Słomka (60′ Marszalik), zawodnik testowany (60′ Kuczera), Feliks (60′ Rogoziński).