Wysokie zwycięstwo nad pierwszoligową Skrą

,

Podopieczni trenera Macieja Musiała pokonali w drugim meczu sparingowym pierwszoligową Skrę Częstochowa 5:1. Gospodarzami sobotniego meczu mieli być częstochowianie, a sam sparing miał być rozegrany w Myszkowie. W obliczu nieprzygotowania boiska „Brązowi” byli jednak zmuszeni rozegrać mecz kontrolny na własnym boisku sztucznym przy ul. Rydlówka 23.

Jako pierwsi w sobotniej potyczce na prowadzenie wyszli zawodnicy Skry. W 7. minucie Mikołaj Kwietniewski pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Mateusza Bartkowa. „Brązowi” jednak bardzo szybko zareagowali na utratę gola, doprowadzając do wyrównania. Swoje pierwsze trafienie przy Rydlówce zanotował Kacper Rogoziński, kończąc tym samym zespołową akcję drużyny. Zaledwie pięć minut pózniej prowadzenie dla Garbarni uzyskał Wojciech Słomka.

Rozpędzeni „Garbarze” poszli za ciosem, zdobywając w pierwszej połowie kolejne bramki. Tym samym potwierdzili świetną dyspozycję w starciu z pierwszoligowcem. W 39. minucie piłkę w siatce umieścił Michal Klec, natomiast dziewięć minut później z  jedenastego metra nie pomylił się Daniel Morys – strzelając czwartą bramkę dla swojego zespołu.

W drugiej części spotkania obraz gry był już bardziej wyrównany. Częstochowianie stwarzali sobie okazje na honorowe trafienie, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Podopieczni trenera Macieja Musiała natomiast nie spoczęli na trzybramkowym prowadzeniu i w 89. minucie ustawili wynik meczu kontrolnego na 5:1. Strzelcem bramki dla Garbarni był testowany napastnik.

Garbarnia Kraków – Skra Częstochowa 5:1 (4:1)
Bramki: 11′ Rogoziński, 25′ Słomka, 30′ Klec, 39′ Morys, 89′ zawodnik testowany – 7′ Kwietniewski

Garbarnia:

I połowa: Kozioł – Morys, Bartków, Nakrošius, Bentkowski, Słomka, K. Duda, Szywacz, Rogoziński, Klec, Kuczera.
II połowa: Frątczak – Purcha, Banach, Kardas, Derenda, M. Duda, Malik, Marszalik, Kuczak, Feliks, zawodnik testowany.