Porażka w pierwszej grze kontrolnej

,

W pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego „Brązowi” ulegli Hutnikowi Kraków 3:4. Spotkanie  to zostało rozegrane w nietypowym formacie czasowym, bowiem pierwsza część meczu trwała 45 minut, natomiast drugą godzinę.

Sobotni sparing obie drużyny potraktowały głównie jako przegląd kadr na starcie przygotowań. Pod koniec pierwszej części spotkania na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Macieja Musiała. Piłkę do bramki uderzeniem zza pola karnego skierował Mateusz Duda, a zaledwie kilkadziesiąt sekund pózniej drużynową akcję celnym strzałem zakończył Michał Klec. W odpowiedzi Jakub Wilczyński głową pokonał bramkarza Garbarni. Tuż przed przerwą ponowne dwubramkowe prowadzenie „Brązowym” zapewnił Michał Feliks.

Po przerwie zdecydowanie skuteczniejsi byli gospodarze zawodów, którzy dość szybko doprowadzili do wyrównania. Kontaktowego gola z rzutu wolnego zdobył Michał Kitliński, a do remisu doprowadził dziesięć minut pózniej Mateusz Ozimek. Do końca sparingu obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, lecz ta sztuka udała się tylko Hutnikowi.

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków 4:3 (1:3)

Bramki: 39′ Wilczyński, 49′ Kitliński, 58′ Ozimek, 96′ zawodnik testowany – 35′ M. Duda, 36′ Klec, 39′ Feliks

Hutnik:
I połowa: Frasik – Stasik, Leśniak, Ogrodowski, Kura – Kieliś, Drąg, Świątek, Zawadzki – Kitliński, Wilczyński;
II połowa: Leszczyński – Jaklik, Hoyo-Kowalski, Ogrodowski (60′ Leśniak), Kura (60′ zawodnik testowany) – Kieliś, Andrzejewski, Handzlik (60′ Gajda), Ozimek – Chmiel, Kitliński (60′ Lelek).

Garbarnia:
I połowa: zawodnik testowany – Purcha, Bartków (35′ Niedzielski), Kardas, Bentkowski – Słomka, M. Duda, Kuczak (30′ zawodnik testowany), Malik, Feliks – Klec.
II połowa: zawodnik testowany – Purcha (75′ K. Duda), Banach (90′ Ciuruś), Nakrošius, Morys, Rogoziński (90′ Niedzielski), Szywacz, zawodnik testowany (75′ zawodnik testowany), Gołąb (75′ Derenda), Marszalik, Kuczera.