Pierwsza drużyna

Na pierwszy ogień: Hutnik Kraków

,

Podopieczni trenera Macieja Musiała w poniedziałek wznowili przygotowania do rundy wiosennej, a już w sobotę o godzinie 11:00 rozegrają pierwszy mecz sparingowy. Rywalem „Brązowych” będzie Hutnik Kraków, a rywalizacja odbędzie się na boisku sztucznym przy ul. Ptaszyckiego.

10 stycznia zawodnicy Garbarni pojawili się przy ul. Rydlówka po raz pierwszy w nowym roku, by rozpocząć przygotowania do drugiej części sezonu. W premierowym treningu wziął udział Kacper Rozgoziński, który zasilił zespół „Brązowych” na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Wisły Płock. Z drużyną trenują także juniorzy: Jacek Smyrak, Damian Derenda, Bartłomiej Gruszkowski, Karol Włodarski oraz Szymon Gołąb.

Sobotni rywale „Brązowych” w tabeli eWinner 2. ligi znajdują się w strefie spadkowej zajmując przedostatnią lokatę. Podopieczni trenera Krzysztofa Lipeckiego w dwudziestu spotkaniach zdobyli tylko piętnaśccie punktów i do bezpiecznej pozycji tracą, aż osiem oczek. Takie położenie niesatyfakcjonuje działaczy Hutnika, którzy po zakończeniu pierwszej części sezonu zapowiedzieli zmiany w kadrze pierwszej drużyny. Wobec tego z zespołem pożegnali się: Javier Bernal, Michał Stasz, Piotr Stawarczyk, Igora Tarała, Bartosz Tetych, Piotr Zmorzyński oraz Łukasz Kędziora, który na zasadzie transferu definitywnego zasilił szeregi pierwszoligowej Odry Opole. Ponadto wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Kamil Sobala, natomiast wypożyczony z Wisły Kraków Sławomir Chmiel początek okresu przygotowawczego spędzi w zespole Białej Gwiazdy. W pierwszych zajęciach Hutnika nie wzięli udziału także Arkadiusz Leszczyński oraz Abdallah Hafez.

W przerwie zimowej do drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Lipeckiego dołączyło dwóch nowych zawodników. 20-letni obrońca Kacper Andrzejewski oraz 22-letni pomocnik Szymon Stasik przenieśli się do Krakowa na zasadzie półrocznych wypożyczeń odpowiednio z Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponadto na treningach pojawiło się kilku zawodników testowanych: Patryk Kura, Dawid Słabosz, Łukasz Skrzypek, Mateusz Ogrodowski. W zajęciach biorą udział także zawodnicy, którzy jesień spędzili na wypożyczenich w innych klubach: Mateusz Ozimek, Filip Handzlik i Norbert Leśniak.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą 15 września 2021 roku. W meczu 7. kolejki eWinner 2. ligi padł remis 1:1, a jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Wojciech Słomka. Rewanżowy pojedynek odbędzie się w 24. serii gier, którą zaplanowano na weekend 19-20 marca.

Oprócz sobotniej gry kontrolnej z Hutnikiem Kraków podopieczni trenera Macieja Musiała rozegrają jeszcze siedem sparingów, w których rywalizować będą z takimi zespołami jak: Skra Częstochowa (22.01.), Puszcza Niepołomice (29.01.), Wisłoka Dębica (02.02.), Podhale Nowy Targ (05.02.), Wieczysta Kraków (09.02.), GKS Katowice (12.02.), Unia Tarnów (19.02.). Ponadto „Brązowi” w dniach 23-28 stycznia będą przebywać na zgrupowaniu w Sanoku, podczas którego rozegrają jeszcze jedną grę kontrolną – w czwartek 27 stycznia z Sanovią Lesko.

Hutnik Kraków – Garbarnia Kraków
Sobota, 15 stycznia 2022, Kraków, boisko sztuczne ul. Ptaszyckiego 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe