Pierwsza drużyna

200 dni trenera Macieja Musiała w Garbarni

,

10 stycznia 2022 roku, czyli dokładnie w pierwszym dniu zimowych przygotowań Garbarni do rundy wiosennej minęło 200 dni, odkąd trener Maciej Musiał związał się z „Brązowymi”. Z tej okazji przyglądamy się temu okresowi.

Dokładnie 24 czerwca 2021 roku trener Maciej Musiał parafował kontrakt i tym samym został szkoleniowcem Garbarni. Tydzień później odbył się pierwszy trening, który rozpoczął przygotowania do sezonu 2021/2022. Ligowy debiut na ławce trenerskiej miał gorzki smak, bowiem w premierowym spotkaniu nowych rozgrywek „Brązowi” ulegli na wyjeździe rozpędzonej Stali Rzeszów 1:5. Tydzień później krakowianie cieszyli się z pierwszego zwycięstwa, pokonując przed własną publicznością Radunię Stężyca 1:0.

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Musiała rundę jesienną zakończyła na ósmej pozycji w tabeli z dorbkiem 30. punktów. Warto zaznaczyć, że krakowianie mają do rozegrania jeszcze zaległy, rewanżowy pojedynek ze Stalą Rzeszów. Podczas jesiennych zmagań krakowianie wyróżnili się spośród wszystkich drużyn eWinner 2. ligi, bowiem zdobyli najwięcej bramek w jednym meczu. Miało to miejsce 28 sierpnia, kiedy to „Brązowi” w domowym pojedynku rozgromili rezerwy Śląska Wrocław, aż 6:1. Ponadto w minionej rundzie Garbarnia była zespołem, który najcześciej przechwytywał futbolówkę, faulując przy tym swoich rywali najrzadziej z całej ligi. Krakowianie zanotowali także udane występy w Fortuna Pucharze Polski. Zwycięstwa nad Powiślem Dzierzgoń oraz Wieczystą Kraków pozwoliły zameldować się w 1/8 finału Pucharu Tysiąca Drużyn, gdzie „Garbarze” musieli uznać wyższość Lecha Poznań, czyli lidera PKO PB Ekstraklasy.

Do tej pory „Brązowi” rozegrali pod wodzą trenera Macieja Musiała 22 oficjalne spotkania, w których dziesięć razy sięgali po zwycięstwo. Sześciokrotnie dzielili się punktami i dokładnie tyle samo razy musieli uznać wyższość rywali. We wszystkich potyczkach zdobyli 36 bramek, natomiast stracili 27.

Trenerze, życzmy powodzenia w kolejnych spotkaniach!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe