Pierwsza drużyna

Kacper Rogoziński wypożyczony do Garbarni

,

Garbarnia Kraków dokonała pierwszego transferu przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Szeregi „Brązowych” zasilił Kacper Rogoziński, który przeniósł się do Krakowa na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Wisły Płock. Umowa przewiduje również opcję pierwokupu.

Kacper Rogoziński urodził się 20 kwietnia 2001 roku, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Piaście Stopnica. Następnie przeniósł się do Korony Kielce, gdzie występował w zespole juniorów oraz w drużynie rezerw. – Bardzo cieszę, że Garbarnia zainteresowała się moją osobą i najbliższe pół roku spędzę w Krakowie. Chciałbym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli na koniec rozgrywek. Mam nadzieję, że swoimi liczbami oraz występami na murawie dołożę do tego celu cegiełkę – powiedział tuż pod podpisaniu kontraktu z „Brązowymi”.

W sezonie 2018/2019 swoimi 18 występami i 3 bramkami w Centralnej Lidze Juniorów pomógł kielczanom zwyciężyć w tych rozgrywkach, co z kolei zaowocowało szansą gry w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Kolejnym przystankiem w karierze skrzydłowego był ŁKS Łagów, gdzie na szczeblu trzeciej ligi zdobył sześć bramek i zanotował siedem asyst. – Obecnie występuję głównie jako skrzydłowy. Na tej pozycji czuję się najlepiej. Lubię rozpędzić się, wybiec w wolną przestrzeń i wykorzystać te moje największe atuty – dodał Kacper.

Dobre występy Kacpra Rogozińskiego zaowocowały transferem do Wisły Płock. W PKO BP Ekstraklasie zadebiutował 20 lutego 2021 roku w meczu przeciwko Legii Warszawa. Do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zanotował dwa występy. – Było to dla mnie wielkie przeżycie. Całe życie dąży się do tego, aby zagrać na tym najwyższym poziomie rozgrywkowym. Bardzo cieszę się, że wystąpiłem akurat w spotkaniach z tak renomowanymi rywalami, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa – zakończył.

W kolejnych miesiącach Kacper występował w drugiej drużynie Wisły Płock. W minionym sezonie rozegrał w niej szesnaście spotkań w forBET IV lidze mazowieckiej oraz dwa w Pucharze Polski MZPN Delegatury Płock. Łącznie strzelił siedem goli.

Kacper, witamy w Garbarni. Życzymy powodzenia!

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe