Zwycięstwo z Wisłą Puławy

,

W meczu 20. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków pokonała Wisłę Puławy 2:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michal Klec oraz Michał Feliks, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Ariel Wawszczyk.

Garbarnia Kraków od pierwszych minut przejęła inicjatywę nad spotkaniem, dłużej utrzymując się prz piłce i tworząc klarowne okazje do zdobycia bramki. W 8. minucie meczu Michał Feliks faulowany był w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michal Klec, który pewnym uderzeniem pokonała Pawła Sochę.

W 14. minucie na bramkę Wisły uderzył Michał Feliks, lecz golkiper gości odbił ją przed siebie, a ta trafiła pod nogi Jakuba Kuczery. Napastnik natcyhmiast podjął decyzję o strzale, lecz futbolówka odbiła się tylko od słupka. W 19. minucie golkiper z Puław zmuszony był dwukrotnie do intwerwencji. Najpierw odbił do boku piłkę po strzale Mateusz Dudy, a później Grzegorza Marszalika. W 36. minucie był jednak bezradny, kiedy to Michał Feliks mocnym uderzeniem po długim rogu podwyższył prowadzenie „Brązowych”.

W drugiej części spotkania obserowwaliśmy bardziej wyrównany pojedynek, a zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Doriana Frątczaka zaczęli tworzyć goście. W 63. minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Ariel Wawszczyk, który skierował piłkę do siatki. Chwilę później puławianie stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu, lecz bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Ednilson Furtado, który będąc w polu karnym nieczysto trafił w piłkę. Podopieczni trenera Macieja Musiała atakowali bramkę rywala, chcąc zdobyć trzecią bramkę. W 82. minucie z okolicy pola karnego z woleja uderzył Bartłomiej Korbecki, lecz futbolówka minęła słupek bramki. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Duda, jednak strzał pomocnika poszybował nad poprzeczką.

Garbarnia Kraków – Wisła Puławy 2:1 (2:0)
Bramki: 9′ Klec, 36′ Feliks 36, 63′ Wawszczyk.
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Cyfert, Lisowski.
Widzów: 200.

Garbarnia: Frątczak – Purcha, Bartków, Nakrosius, Morys – M. Duda, Klec (80′ Kuczak), K. Duda – Marszalik (67′ Laskoś), Kuczera (67′ Korbecki), Feliks.

Wisła: Socha – Lisowski (46′ Gałązka), Cyfert, Wawszczyk, Kuban – Bartosiak (86′ Brykowski), Kondracki (70′ Konc), Carlos Daniel, Ednilson Furtado – Ruiz-Diaz (46′ Banach), Drozdowicz.