Pierwsza drużyna

Bez punktów w Suwałkach

,

W meczu 16. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków uległa w meczu wyjazdowym drużynie Wigier Suwałki 0:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy w 52. minucie spotkania zdobył Denis Gojko.

„Brązowi” mecz w Suwałkach rozgrywali zaledwie trzy dni po spotkaniu w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym pokonali Wieczystą Kraków 5:0. Trener Maciej Musiał w porównaniu z pucharową rywalizacją w wyjściowej jedenastce dokonał trzech zmian. W miejsce Aleksandra Kozioła między słupkami pojawił się Dorian Frątczak, natomiast Kacpra Dudę zastpił Bartłomiej Korbecki. Do Suwałk z drużyną nie pojechał Donatas Nakrošius, który zgromadził na swoim koncie cztery żółte kartki i czekała go przymusowa pauza. Miejsce Litwina na środku obrony zajął Jakub Banach.

Początkowe fragmenty piątkowego pojedynku to wyrównana walka obu drużyn, która toczyła się w środkowej strefie boiska. W 7. minucie na strzał na bramkę Wigier zdecydował się Wojciech Słomka, lecz piłka po uderzeniu pomocnika minęła bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości. W odpowiedzi pod drugim polem karnym zagrożenie stworzył Mariusz Rybicki, który w decydującej fazie akcji nieczysto uderzył futbolówkę. W 17. minucie Wojciech Słomka zagrał wzdłuż pola karnego, gdzie z pierwszej piłki na strzał zdecydował się Michał Feliks. Próba napastnika okazała się niecelna. Tak samo było w 23. minucie, gdy Hieronima Zocha próbował zaskoczyć Wiktor Szywacz. W 29. minucie skutecznie interweniował Dorian Frątczak po strzale Łukasza Bogusławskiego, natomiast pięć minut później w bramce Wigier musiał wykazać się Zoch, który złapał piłkę po strzale Feliksa.

Po przerwie pierwszy groźny strzał na bramkę został oddany przez zawodników z Krakowa. W 50. minucie Wiktor Szywacz przymierzył z rzutu wolnego zza pola karnego, lecz futbolówka ostatecznie minęła słupek. Dwie minuty później podopieczni trenera Dawida Szulczka bardzo szybko rozegrali rzut wolny na własnej połowie, a piłka natychmiast powędrowała za plecy prawego obrońcy Garbarni. Tam przejął ją Denis Gojko, który w polu karnym ograł bramkarza Garbarni i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Odpowiedź „Brązowych” mogła być natychmiastowa, bowiem kilkadziesiąt sekund po utracie bramki Mateusz Duda obsłużył prostopadłym podaniem Michała Feliksa, który znajdując się w polu karnym Wigier zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Intencję napastnika wyczuł golkiper i odbił piłkę na rzut rożny. „Garbarze” walczyli, aby doprowadzić do wyrównania, lecz sytuacje Wojciecha Słomki i Michala Kleca w kolejnych minutach spotkania nie przyniosły trafień. W 74. minucie okazję na zdobycie drugiej bramki wykreowały Wigry, jednak ze strzałem Michała Żebrakowskiego poradził sobie golkiper Garbarni. Krakowianie nie składali broni i ambitnie szturmowali bramkę suwalczan. W 86. minucie po wstrzeleniu piłki w „szesnastkę” Wigier z bliskiej odległości uderzył Grzegorz Marszalik, jednak i tym razem Hieronim Zoch odbił piłkę do boku. Efektu w postaci bramki nie przyniosły także stałe fragmenty egzekwowane w dolicoznym czasie gry i ostatecznie „Brązowi” wracają do Krakowa bez punktowej zdobyczy.

Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: 52′ Gojko
Żółte kartki: Michalski, Ozga, Żebrakowski, Gojko – Słomka, Marszalik, M. Duda, Banach.
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Wigry: Zoch – Michalski, Lewandowski, Ozga, Mularczyk (77′ Pierzchała) – Rybicki (70′ Bartczak), Babiarz, Bogusławski (67′ Żebrakowski), Łabojko (77′ Prętnik), Gojko – Sowiński (70′ Randak).

Garbarnia: Frątczak – Purcha (77′ Kuczera), Banach, Bartków (86′ Kardas), Morys – Słomka (65′ Marszalik), M. Duda, Szywacz, Klec, Korbecki (46′ K. Duda) – Feliks (86′ Malik).