U-17: Zwycięstwa z Unią Tarnów oraz Tarnovią

,

Podopieczni trenera Roberta Włodarza w ostatnich dniach zanotowali dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali na wyjeździę Unię Tarnów 3:1, natomiast w minioną sobotę po dwóch bramkach Michała Pytko zainkasowali trzy punkty w starciu z Tarnovią.

Czwartkowy pojedynek z „Jaskółkami” bardzo dobrze rozpoczęli krakowianie, którzy już w 12. minucie cieszyli się z prowadzenia. Na bramkę Unii uderzył Michał Pytko, futbolówka odbiła się od defensora gospodarzy i spadła pod nogi Wojciecha Pliszki, który niezwykł marnować takich sytuacji. Pięć minut później na listę strzelców po uderzeniu zza pola karnego wpisał się Maks Madej. Unia odpowiedziała w 39. minucie trafieniem Szymona Midy, lecz „Brązowi” potwierdzili swoją dobrą dyspozycję po przerwie, zdobywając trzecią bramkę. Jej autorem był Maciej Wojtaszek.

Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 1:3 (1:2)
Bramki: – 39′ Mida – 12′ Pliszka, 17′ Madej, 51′ Wojtaszek.
Żółte kartki: Mida, Panek – Pliszka, Strzelecki.

Unia: Lipka – Szczurek, Panek, Gawełczyk (46′ Poliszak), Klepacki (46′ Zbylut), Kieroński (46′ Bednarek), Mida (46′ Michalik), Woloszczuk (46′ Dudra), Kantor (46′ Garncarz), Głuszczak (46′ Soprych), Banek.

Garbarnia: Buczyński – Hajduk, Blacha, Madej, Krasny (88′ W. Strzelecki), Pliszka (90′ Staśko), Dąbrowski (80′ Słota), Wojtaszek (70′ Korban), Pytko (65′ Sikora), Madej (62′ M. Strzelecki), Skoczeń.

Trzy dni po meczu z Unią krakowianie ponownie wybrali się do Tarnowa, tym razem na rywalizację z Tarnovią. Podopieczni trenera Roberta Włodarza osiągnęli przewagę w pierwszych fragmentach spotkania, którą udokumentowali w 24. minucie. Wówczas pierwszą bramkę dla Garbarni zdobył Michał Pytko, który po przerwie pokonał drugi raz Radosława Surmana i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W 14. kolejce Małopolskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Brązowi” zmierzą się z Hutnikiem Kraków. Spotkanie, które zostanie rozegrane przy ul. Rydlówka 23 odbędzie się w sobotę 6 listopada o godzinie 11:00.

Tarnovia Tarnów – Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
Bramki: 24′, 59′ Pytko.
Żółte kartki: Świstak, Gac – Strzelecki.

Tarnovia: Surman – Kukuś, Gibes, Świstak, Gniadek, Stawarz, Złotnicki, Madej, Kuta, Kocoł, Gac.

Garbarnia: Łacina – Hajduk, Blacha, Krasny, Pliszka (46′ Baliński), Dąbrowski (79′ Słota), Wojtaszek (75′ M. Strzelecki), Pytko (60′ Sikora), Podkowa, Madej, Skoczeń.