U-19: Górnik Wieliczka pokonany

,

W meczu 14. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali Górnik Wieliczka 3:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Sebastian Sarkowicz, natomiast jedno trafienie zanotował Kacper Nieckula.

Sobotni pojedynek zawodnicy Garbarni rozpoczęli od ataków na bramkę Górnika. Już w 2. minucie „Brązowi” byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Z narożnika boiska futbolówkę w pole karne dośrodkował Kacper Nieckula. Tam Bartłomiej Niedzielski zgrał ją do Bartłomieja Gruszkowskiego, który z bliskiej odległości uderzył w poprzeczkę. Pomimo przewagi gospodarzy, to przyjezdni zdobyli pierwszą bramkę. W 15. minucie spotkania piłkę przed bramką krakowian przejął Artur Krul, który precyzyjnym strzałem pokonał Jacka Smyraka. W kolejnych minutach meczu oglądaliśmy dominację Garbarni, która za wszelką cenę starała się doprowadzić do wyrównania, lecz uderzenia „Garbarzy” mijały bramkę Górnika. To zmieniło się w ostatniej minucie regulaminowego czasu pierwszej części gry, gdy na listę strzelców po dośrodkowaniu Jakuba Łojka wpisał się Kacper Nieckula.

Druga odsłona sobotniego spotkania przyniosła „Brązowym” kolejne bramki. W 56. minucie drugą asystę na swoim koncie zapisał Łojek, a Oskara Dębowskiego pokonał Sebastian Sarkowicz. Dwadzieścia minut później podopieczni trenera Stanisława Śliwy podwyższyli prowadzenie, a dublet na swoim koncie zapisał Sarkowicz, który ustalił stan rywalizacji.

W 15. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia U-19 zmierzy się z Pcimianką. Pojedynek odbędzie się w sobotę 30 października o godzinie 15:00 i zostanie rozegrany w Pcimiu.

Garbarnia Kraków – Górnik Wieliczka 3:1 (1:1)
Bramki: 45′ Nieckula, 56′, 76′ Sarkowicz – 24′ Krul
Żółte kartki: Gruszkowski, Lebica, Jurkiewicz

Garbarnia: Smyrak – Łojek (89′ Malinowski), Niedzielski, Derenda, Kutrzeba, Ciruś (70′ Januszewski), Gołąb, Sarkowicz (83′ Karnia), Gruszkowski, Kałdos, Nieckula.

Górnik: Dębowski – Lenda, Stefanik (46′ Wrześniak), Kociuba (79′ Bochniak), Jamrozy (83′ Batko), Jurkiewicz, Krul, Fliśnik, Lebica, Wandas, Piszczatowski (80′ Piwek).