Trzy punkty przed własną publicznością

,

W meczu 13. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Macieja Musiała pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1. Bramki dla Garbarni zdobyli Wiktor Szywacz i Mchał Klec, natomiast trafienie dla gości zanotował Damian Jaroń.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od dużej przewagi Garbarni, która prowadziła grę, natomiast Pogoń Grodzisk starała się wyprowadzać kontrataki. W 8. minucie meczu oglądaliśmy pierwszy celny strzał, a jego autorem był Wiktor Szywacz. Udaną interwencję na swoim koncie zapisał Artur Haluch, który uchronił swój zespół przed utratą bramki. Dwie minuty później dwójkową akcję przeprowadzili Wiktor Szywacz wraz z Bartłomiejem Korbeckim. Ten drugi posłał prostopadła piłkę do Michala Kleca, który znajdując się w polu karnym nie zdołał oddać strzału na bramkę przyjezdnych. Chwilę później uderzeniem z woleja popisał się Mateusz Bartków, jednak piłka minęła bramkę gości. W 28. minucie podopieczni trenera Macieja Musiała stworzyli sobie dwie stuprocentowe sytuacje, aby objąć prowadzenie. Najpierw strzał z ostrego kąta Michała Feliksa obronił Haluch, natomiast chwilę później bramkarz Pogoni zapisał instynktową interwencję po strzale głową Kacpra Dudy. Napór „Brązowych” nie malał, czego potwierdzeniem była kolejna sytuacja Feliksa. Napastnik gości wykorzystał niepewną interwencję Halucha i przejął piłkę w polu karnym, lecz w dogodnej okazji chybił.

W końcowych minutach pierwszej części spotkania swoje sytuacje wykreowali goście. W 42. minucie uderzenie Piotra Maślanki zablokował Jakub Banach, natomiast dwie minuty później futbolówka po strzale Daniela Chorosia odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie to również „Brązowi” byli stroną przeważającą, co potwierdzali przeprowadzanymi akcjami. W jednej z nich Kacper Duda posłał bardzo mocny strzał na bramkę Pogoni, który nieznacznie minął okienko bramki. W 70. minucie krakowianie przeprowadzili zespołową akcję, po której uderzał Donatas Nakrošius, lecz golkiper z Grodziska odbił piłkę do boku. Ta po chwili znalazła się pod nogami Wiktora Szywacza, który mocnym strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Siedem minut później Wojciech Słomka przejął futbolówkę pod polem karnym przeciwnika i przekazał ja Bartłomiejowi Korbeckiemu, który zapisał asystę przy trafieniu Michala Kleca.

Podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka ambitnie walczyli o bramkę kontaktową. Bliski wpisania się na listę strzelców był Michał Zimmer, jednak w bramce nie dał się zaskoczyć Dorian Frątczak. Z kolei w 88. minucie piłka po uderzeniu Kacpra Gzieło odbiła się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry arbiter zawodów dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Dawid Jaroń.

Garbarnia Kraków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (0:0)
Bramki: 70′ Szywacz, 77′ Klec – 90′ Jaroń
Żółte kartki: Bartków, Klec, Purcha – Jaroń.
Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Garbarnia: Frątczak – Purcha, Banach, Nakrošius, Bartków – Duda (83′ Bentkowski), Duda, Szywacz (78′ Malik), Klec (79′ Kuczera), Korbecki (83′ Laskoś) – Feliks (66′ Słomka).

Pogoń: Haluch – Theus (80′ Kobiera), Choroś, Gładysz, Maślanka – Kalinowski (61′ Zimmer), Owczarek (80′ Gzieło), Kołaczek, Wrzesiński (61′ Jaroń), Lisowski (46′ Sobiecki) – Jean Franco Sarmiento.