U-19: Wysoka wygrana w Limanowej

,

Juniorzy starsi Garbarni w meczu 11. kolejki ligowych zmagań zwyciężyli na wyjeździe z drużyną Limanovii aż 5:1. „Brązowi” pokazali charakter i walkę do końca, gdyż po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili jedną bramką.

W sobotnim pojedynku pierwszym groźniejszym akcentem było uderzenie Patryka Gołębia, które jednak poszybowało nad poprzeczką bramki  Garbarni. W odpowiedzi Bartłomiej Masełko uruchomił podaniem Bartosza Kutrzebę, a ten nieznacznie się pomylił, posyłając futbolówkę obok słupka. W 20. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce strzałem pod długim rogu umieścił Kamil Śliwa. Do końca pierwszej połowy obie drużyny tworzyły klarowne sytuacje, lecz zabrakło skutecznego wykończenia.

Po przerwie agresywnie do ataku ruszyli podopieczni trenera Stanisława Śliwy, którzy zaledwie pięć minut po gwizdku sędziego doprowadzili do wyrównania. Uderzenie Jakuba Łojka zatrzymało się na defensywie rywali, lecz szybko do piłki doskoczył Szymon Gołąb i pewnym strzałem pokonał golkipera Limanovii. Zaledwie 120 sekund później było już 2:1 dla Garbarni. W polu karnym do futbolówki najwyżej wyskoczył Bartłomiej Niedzielski i uderzeniem głową dał Garbarni prowadzenie. „Brązowi” po szybko zdobytych bramkach w dalszym ciągu mocno zagrażali rywalom. Wkrótce przyniosło to efekty w postaci kolejnych trafień. W 62. minucie swojego drugiego gola tego dnia zdobył Gołąb, celnie dobijając uderzenie Masełki. Osiem minut pózniej kapitan drużyny Garbarni tym razem zaliczył asystę przy trafieniu Kacpra Nieckuli, dogrywając do niego piłkę na szesnasty metr. Wynik na 5:1 dla krakowian ustalił w 81. minucie Bartłomiej Masełko.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy po zwycięstwie nad Limanovią z 23. punktami zajmują drugie miejsce w ligowej stawce. Kolejne spotkanie drużynę czeka w najbliższy poniedziałek 11 października. O godzinie 16:00 „Brązowi” podejmą na własnym stadionie Dunajec Nowy Sącz.

MKS Limanovia Limanowa – Garbarnia Kraków 1:5 (1:0)
Bramki: 19′ Śliwa – 50′, 62′ Gołąb, 52′ Niedzielski, 70′ Nieckula, 81′ Masełko

Limanovia: Osinko (65′ Leśniak) – Hebda (68′ Czachura), Hobot (68′ Kądziołka), Pławecki, Matras, Kulig (75′ Mrożek), Żelek, Śliwa (66′ Wyżycki), Urbański, Trojan, Gołąb (75′ Dziadoń).

Garbarnia: Smyrak – Łojek (85′ Malinowski), Niedzielski, Derenda , Kutrzeba, Gołąb (85′ Ozimek), Wilk ( 4′ Sarkowicz), Gruszkowski, Masełko (84′ Górczak), Kałdos (88′ Trzupek), Nieckula.