U-17: Podział punktów w starciu z Podhalem

,

W meczu 9. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Brązowi” zremisowali 1:1 z Podhalem Nowy Targ. Bramkę dla Garbarni w 90. minucie spotkania zdobył Wojciech Pliszka.

Jako pierwsi zagrożenie pod bramką Garbarni stworzyli gospodarze zawodów. W 10. minucie spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Podhala, lecz piłka minęła bramkę „Brązowych”. W odpowiedzi podopieczni trenera Roberta Włodarza odpowiedzieli trzema akcjami. Najpierw Wiktor Kowal obronił uderzenie Grzegorza Dąbrowskiego, później golkiper nie dał się zaskoczyć Maciejowi Wojtaszkowi, natomiast w 38. minucie w polu karnym został zablokowany Oliwier Skoczeń, który znalazł się w dogodnej sytuacji.

W 67. minucie w polu karnym Podhala faulowany był Wojciech Pliszka, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Aleksander Paczka, którego intencje wyczuł Wiktor Kowal i uchronił swój zespół przed utratą bramki. W 74. minucie przed szansą stanęli nowotarżanie, jednak świetnie w bramce spisał się Mateusz Buczyński broniąc uderzenie Wojciecha Bigosa. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie objęli gospodarze. Mocnym strzałem po długim rogu popisał się Mateusz Falta. Na reakcję „Brązowych” nie trzeba było długo czekać, bowiem w 90. minucie wyrównali. Akcję Macieja Wojtaszka i Adriana Grzybowskiego wykończył Wojciech Pliszka.

W meczu 10. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych „Brązowi” zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe w sobotę 9 października o godzinie 13:00.

Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 87′ Fatla – 90′ Pliszka.

Podhale: Kowal – Stołowski, Mruk (90′ Janeczek), Szubert (75′ Janczy), Bocheńczak, Fatla, Woś (46′ Luberda), Suska, Bigos, Budz, Rubiś (46′ Gawlak).

Garbarnia: Buczyński – Hajduk, Kmiecik, Kubiena (60′ Baliński), Krasny, Pliszka, Dąbrowski (65′ Grzybowski), Kasia (85′ Sikora), Wojtaszek, Skoczeń, Paczka.