Zwycięstwo z Powiślem Dzierzgoń

,

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Garbarnia Kraków pokonała 3:0 Powiśle Dzierzgoń i zameldowała się w kolejnej fazie rozgrywek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Kuczera, natomiast jedno trafienie na swoim koncie zapisał Dawid Malik.

Środową potyczkę w Fortuna Pucharze Polski podopieczni trenera Macieja Musiała rozpoczęli w nieco odmienionym składzie, niż w lidze. Do Dzierzgonia nie pojechali: Dorian Frątczak, Mateusz Bartków, Michal Klec, Grzegorz Marszalik i Wojciech Słomka. Warto zaznaczyć, że od pierwszych minut w barwach „Brązowych” wystąpiło ośmiu młodzieżowców.

Od samego początku kontrolę nad spotkaniem przejęli krakowianie, którzy przez długi czas rozgrywali futbolówkę, lecz brakowało uderzeń na bramkę strzeżoną przez Adriana Szlasa. W 9. minucie spotkania niesygnalizowany strzał na bramkę Powiśla oddał Bartłomiej Purcha, lecz golkiper gospodarzy w ostatniej chwili zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. W 22. minucie podopieczni trenera Macieja Musiała objęli prowadzenie. Prostopadłym podaniem popisał się Kacper Duda, a bramkarza Powiśla przelobował Jakub Kuczera. Siedem minut później „Brązowi” byli bliscy podwyższenia prowadzenia, lecz piłka po strzale Kamila Bentkowskiego z rzutu wolnego minimalnie minęła poprzeczkę bramki. W 41. minucie Bentkowski dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Dawida Malika. Piłka po strzale głową pomocnika odbiła się od poprzeczki i trafiła do Jakuba Kuczery, który po raz drugi pokonał Adriana Szlasa.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to „Brązowi” byli stroną dominującą. W 50. minucie niecelnym strzałem z dystansu popisał się Bentkowski, natomiast dwanaście minut później nieczysto w futbolówkę trafił Malik i ta minęła słupek. W 65. minucie mocny strzał z rzutu wolnego zanotował Purcha, lecz golkiper Powiśla nie dał się pokonać. Inaczej było dwie minuty później, gdy piłka po strzale Dawida Malika z bliskiej odległości znalazła się w siatce. W 79. minucie okazję na trafienie kontaktowe wykreował zespół Powiśla Dzierzgoń, lecz Maciej Pietrzyk uderzył nad bramką. „Brązowi” dążyli do zdobycia kolejnych trafień, a najbliżej wpisania się na listę strzelców był Michał Feliks, lecz piłka po strzale napastnika poszybowała nad poprzeczką. W końcowych minutach środowego pojedynku mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Patryk Lewandowski, lecz jego uderzenie obronił Aleksander Kozioł.

Powiśle Dzierzgoń – Garbarnia Kraków 0:3 (0:2)
22′ 41′ Kuczera, 67′ Malik

Garbarnia: Kozioł – Morys (71′ Surma), Kardas, Nakrošius, Bentkowski – Purcha, Duda (62′ Szywacz), Duda (71′ Laskoś), Malik, Korbecki (65′ Feliks) Kuczera (71′ Ciuruś).

Powiśle: Szlas – Maluchnik, Pietrzyk, Zamerski, Myścich, Lewandowski, Orłowski, Pietrzyk, Maluchnik, Witkowski, Chyła.