U-19: Bez punktów z Podhalem

,

W meczu  10. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni trenera Stanisława Śliwy ulegli drużynie Podhala Nowy Targ 1:2. Jedyne trafienie dla „Brązowych” zanotował Tomasz Wilk.

W pierwszych minutach sobotniego pojedynku Garbarnia osiągnęła przewagę nad rywalem, co szybko udokumentowała. W 3. minucie Dominik Dunaj obronił uderzenie Kacpra Ciurusia, lecz trzy minuty później był już bezradny, gdy na listę strzelców po podaniu Ciurusia wpisał się Tomasz Wilk. Cztery minuty później skuteczną interwencją zanotował Jacek Smyrak, broniąc uderzenie napastnika gości. W kolejnych fragmentach pierwszej części gry obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje, lecz obaj bramkarze nie dali się pokonać.

Drugą część meczu znakomicie rozpoczęli gracze Podhala, którzy w 47. minucie doprowadzili do wyrównania. Precyzyjnym uderzeniem po długim rogu popisał się Michał Sobek, który pokonał golkipera „Brązowych”. W 56. minucie strzał Wojciecha Ustupskiego obronił Smyrak, natomiast w 73. minucie uderzenie Sobka minęło bramkę Garbarni. Chwilę później piłka po strzale Bartłomieja Gruszkowskiego odbiła się od poprzeczki, natomiast uderzenie Kacpra Nieckuli obronił Dunaj. Goście zadali decydujący cios w doliczonym czasie gry, gdy na listę strzelców wpisał się Jakub Burnat, tym samym zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

W kolejnym ligowym pojedynku „Brązowi” zmierzą się na wyjeździe z Limanovią. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 2 października o godzinie 10:00.

Garbarnia Kraków – Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0)
Bramki: 6′ Wilk – 47′ Sobek, 90′ Burnat
Żółte kartki: Nieckula, Januszewski, Gruszkowski, Włodarski, Niedzielski – Psik, Paniak

Garbarnia: Smyrak – Łojek (68′ Masełko), Włodarski, Niedzielski, Ciuruś (59′ Derenda), Gołąb, Wilk (68′ Srakowicz), Gruszkowski (77′ Kutrzeba), Januszewski, Kałdos, Nieckula.

Podhale: Dunaj – Twaróg, Porębski, Bodziuch, Szczepański, Kaim (46′ Paniak), Sobek (75′ Krzyżak) , Kędziora (80′ Wojas), Psik (89′ Hajdara), Ustupski, Wójciak (46′ Burnat).