U-17: Podział punktów z Dunajcem

,

W meczu 8. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Roberta Włodarza bezbramkowo zremisowali z Dunajcem Nowy Sącz.

Potyczkę w Nowym Sączu bardzo dobrze rozpoczęli krakowianie, którzy już w pierwszych minutach spotkania zagrozili bramce Dunajca. W 3. minucie meczu z bliskiej odległości tuż obok słupka uderzył Macieja Kasia. W 11. minucie po strzale Oliwiera Skoczenia jeden z defensorów gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej i uchronił swój zespół przed utratą bramki. Napór „Brązowych” nie malał wraz z upływem kolejnych minut. W 16. i 20. minucie mocnymi uderzeniami z dystansu popisał się Grzegorz Dąbrowski, lecz obie próby minęły bramkę strzeżoną przez Kacpra Zająca. Podopieczni trenera Piotra Zachariasza odpowiedzieli w 24. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Buczyńskim znalazł się Brajan Pogwizd, lecz zawodnik Dunajca przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie spotkania Dunajec również wykreował sytuację jeden na jeden z golkiperem Garbarni. Tym razem dogodnej okazji nie wykorzystał Michał Sosnowski, który nie trafił w bramkę. W 64. minucie meczu Maciej Kasia sfinalizował zespołową akcję swojej drużyny, lecz czujność w bramce zachował Kacper Zając. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Kasia w 78. minucie, lecz piłka trafiła tylko w słupek.

Drużyna U-17 kolejny ligowy pojedynek rozegra 2 października o godzinie 10:00. „Brązowi” w wyjazdowym starciu zmierzą się z Podhalem Nowy Targ.

Dunajec Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 0:0

Dunajec: Zając – Frelich (83′ Małek), Szymański, Wojsław (Sosnowski), Kruczek, Pogwizd, Ormiański (80′ Kwarciński), Bieryt (68′ Tokarczyk), Frączek, Kam. Łatka, Kar. Łatka.

Garbarnia: Buczyński – Hajduk, Kmiecik, Kubiena (60′ Sikora), Krasny, Pliszka, Dąbrowski, Kasia (82′ Baliński) , Wojtaszek (65′ Korban), Skoczeń, Paczka.