Pierwsza drużyna

Czas na pojedynek z GKS-em Bełchatów

,

W meczu 10. kolejki eWinner 2. ligi podopieczni trenera Macieja Musiała zmierzą się przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów. Pojedynek odbędzie się w piątek 24 września o godzinie 15:00.

Bełchatowianie to jedyny spadkowicz z Fortuna 1 Ligi. Zmagania w sezonie 2021/2022 rozpoczął z minus czterema punktami na koncie, w związku z zaległościami finansowymi. Przed rozpoczęciem rozgrywek eWinner 2. ligi w zespole „Brunatnych” doszło do sporych roszad kadrowych, a klub zasiliło dziesięciu zawodników. Do drużyny z Bełchatowa dołączyli Artur Golański i Martin Klabnik, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Chojniczanki Chojnice, a teraz są najskuteczniejszymi graczami GKS-u.

Podopieczni trenera Patryka Rachwała w aktualnym sezonie zanotowali zwycięstwa ze Zniczem Pruszków, Hutnikiem Kraków i Pogonią Siedlce, remis z rezerwami Śląska Wrocław oraz porażki z Wisłą Puławy, Ruchem Chorzów, Motorem Lublin, Olimpią Elbląg i rezerwami Lecha Poznań.

Po raz ostatni na własnym stadionie Garbarnia Kraków z GKS-em Bełchatów mierzyła się 25 listopada 2017 roku. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla „Brązowych” zdobył Krzysztof Kalemba. Ostatnia rywalizacja obu drużyn odbyła się 26 września 2018 roku w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, natomiast w dogrywce oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Wobec tego, aby wyłonić zwycięzcę konieczny był konkurs rzutów karnych, w którym lepiej zaprezentowali się bełchatowianie, którzy zameldowali się w kolejnej fazie Pucharu Tysiąca Drużyn.

Transmisję z sobotniego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Sportize oraz w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner.

Bilety na mecz z GKS-em Bełchatów cały czas można kupować poprzez stronę internetową www.bilety.garbarnia.krakow.pl. Ponadto w dniu meczu wejściówki będzie można kupić stacjonarnie w kasie biletowej zlokalizowanej przy wejściu od strony ulicy Konopnickiej, na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Bilet ulgowy – 10 zł, bilet normalny – 15 zł.

10. kolejka eWinner 2. liga
Garbarnia Kraków – GKS Bełchatów
Piątek, 24 września 2021, godz. 15:00, Kraków, ul. Rydlówka 23

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe